Neustále premýšlanie

Príspevok v téme: Neustále premýšlanie
Eva_1234

Máte niekto podobný problém? Neviem si už s tým rady neustále premýšlam, plánujem si každý nasledujúci deň, každú chvílu , naplánujem si čo budem jesť, čo budem robiť, kedy a o koľkej. Alebo rozmýšlam o úplných hlúpostiach. Som z toho už úplne vyčerpaná, vôbec neviem vypnúť. Vôbec neviem žiť v prítomnosti, každú sekundu musím mať naplánovanú. Rozmýšlam že vyhladám lekársku pomoc, už neviem čo ďalej, som psychicky úplne vyčerpaná z toho nekonečného premýšlania úplne nad všetkým.

ModraObloha

Moc přítomného okamžiku
Eckhart Tolle

skus tuto knihu, sam mam podobnu, kde su nejake prakticke uplatnenia týchto rád v tejto knihe, mam v pláne sa do toho pustit, treba sa uvedomit že niesme naša mysel a je to len nástroj našeho tela reflexne reagovať na všetko čo vnímame... treba sa naučit ho použivať a nie byt nim použivaný, sam by som rad dosiahol niečo podobné, rozhonde to nebude jednoduche.

Tomas12345

Môže ísť o obsesívno mompulzívnu chorobu, vtedy má človek tiež potrebu premýšlať dookola o jednej a tej istej veci ktorá ale nemá svoje opodstatnenie.

Zuzana209

ahoj Evka

možno to bude znieť príliš "obyčajne" ale podľa mňa by ti veľmi pomohlo tráviť viac času v prírode,

t.j. naplánuj si čas v prírode a potom tam len pozoruj...pozoruj rieku, stromy...do ničoho sa nenúť, myšlienky nechaj plynúť...keď uvidíš niečo krásne - skús ďakovať Bohu za všetku tú nádheru, popros ho o pomoc ako keby si hovorila k svojmu priateľovi...

Gloriaa12

Ja som na tom tiež podobne, ale ja si to nazývam, že môj denný režim. Tiež to mám aj časovo, že napríklad rannu kávu musím vypiť o jedenástej, poobede presne o piatej ak to nestíham alebo sa omeškám tak som nervózna. Ja som niekedy schopná aj zrušiť alebo presunuť stretnutie, len aby som dodržala svoj režim
Ked mi niekto napíše napr. o desiatej ráno, že sa chce stretnúť o tretej alebo piatej poobede v ten istý deň, tak u mňa nič také nehrozí, lebo ja potrebujem aspoň deň vopred vedieť, zariadiť si to a premyslieť že čo a ako :D
Nie je to na psychiatriu ... dalo by sa to prirovnať k Aspergerovmu syndromu ... proste sme také :))

Eva26

ahoj ja to mám tak tiež aj jeden môj kamarát, to nie je psychická porucha si introvert a je to tak u tohoto typu, vieš čo sme si vymysleli my? terennu motorku, je to tak že jednoducho nemôžeš rozmýšľať sústrediš sa len aby si v blate nespadla a nezlomila si niečo je to paráda :) TAKžE odporúčam adranalínový šport

Cliattsi

Ja s tym skusenost mam. Pisal som tu o tom davnejsie. Jedna sa o "maladaptive daydreaming"..Nieco ako chorobne denne snenie. Ked chces mozme o tom pisat. Treba sa.to naucit.ovladat. co nie je jednoduche.