Vztahy, kto je na vine podla Vas?

Príspevok v téme: Vztahy, kto je na vine podla Vas?
Kajka111

Kto je na vine? Ide o to, ze som sa dobre ucila, skola ma bavila a tak som mala ciele, ist teda raz aj na vysoku. Zaroven ma ale bavilo aj chodit vonku s kamosmi, teda na kofolu, bicykel, proste len tak chodit, a srandovat s ludmi.Do strednej skoly to aj celkom slo.Zosuladit to. Ale obcas ma mrzelo, teda to, ze nemam nejake pekne oblecenie , alebo mobil, no hocco, kamosky mali trochu bohatsie rodiny a tak im kupovali saty, aj davali peniaze. Mne ale moc nie.No nejak som ozelela. Skor som sa snazila uputat pozornost inteligenciou, humorom, nez oblecenim trebars.Problem nastal, ked slo o vysoku skolu, Mama mi povedala, ze v pohode mozem ist studovat.Ze mi tu skolu budu platit. Tak som teda sla. Lenze nemala som počítač, no a hned prvy mesiac nam dali ulohu za pocitacom. Povedela som to doma, ze mi treba pocitat, mama nato , naco ti je, sak ved zvladnes aj bez toho. Isla som teda do sesternice napisat si projekt, lenze kedze sme nikdy nemali pocitac tak som pisala strasne pomalicky, sesternica teda mala nervy a tak pisala ona. No videla som ze ma nervy, ze musi pisat.Lenze projekty nam potom davali skoro stale, uz som teda tlacila na rodinu ze bez kompu tu skolu nedam. Samozrejme ze slaboch som ostala ja.Vraj ze to nedam bez kompu, Ze mama by to dala.Ono riesenie by bolo chodit do kniznice, no lenze stale tam chodit? Predsa len ked na internate sme boli viaceri tak sme si aj vedeli pomoct, v knizici by som bola na vsetko sama.Zrejme by som tu skolu nedala.Mama asi zrejme robila vsetko tak , aby som priznala ze nato nemam. Ze skolu nedam.Zrejme asi aby ona nemusela priznat, ze nema nato skolu mi platit. Kto mal ale pravdu? V tomto.Dalej to slo tym smerom, ze som nemala takmer ziadne pekne oblecenie, teda vsetko stare, trocha som sa uz aj hanbila ale uslo to teda nejak.Totizto v triede boli same bohate deti, teda deti bohatych rodicov, a tak mal kazdy v podstate vsetko, teda aj saty, oblecenie, knizky, pera, zosity,jedna bola asi trocha chudobnejsia, ale jej sestra kedze uz pracovala, tak jej davala saty, a tak bola v skole za peknu, kazdy den proste ine oblecenie. Iba pre tychto ludi som sa obcas citila tak mizerne, ze mam jedno tricko a tak.Vychadzala som tak viac s chalanmi ako s babami, kedze chalani si moc nepotrpeli na obcenie,a tiez tricko rifle, ziadne laky, a ucesy, a taketo veci.Dalej ale ostatne veci, teda zosity, farebne pera,no vsetko , nic som nemala, jedno modre pero, jeden zosit na vsetko.Tiez uz mi bolo tak trocha blbo medzi spoluziakm Proste som si len poziciavala pera, a tak. Ale uz zacali mat nervy aj na mna, ze teda asi zrejme ked nato nemam tak sa nemam tvarit ze mam.Mohla som ist na brigady, vikendy trebars, a tak, lenze to som sa venovala kamoske, kedze cely tyzden sme sa nevideli. Vzdy sme sli niekam von cez den priroda a potom vecer pivo kofola. Takze tak.Lenze casom som uz citila tlak zo vsetkeho ze nic nemam, a ze som proste taka socka,akoby.Keby som ale sama zo skoly odisla, tak mama by ma zrejme ponizila, ze som to nedala, a ze ona by to dala.Takze ja by som bola asi ta horsia ako ona. A teda by mala nadomnou moc.Myslim zeby som nasla doma aj robotu, takze by som robila a chodila von. S kamoskou ako predtym. Bolo by podla mna dobre. No na druhej strane, kamosku fiancovala este aj mama, a saty jej posielala sestra, takze sa aj pekne obliekala, mala peknu postavu, krasne dlhe vlasy, no a dost chlapov aj po nej slo. Teda asi skor na sex, ale predsa po nej sli.Po mne tiez sli ale asi za moj humor a moj rozum. Bala som sa ale, ze ked nebudem mat vysku, a pojdem robit s kamoskou trebars do kuchyne, ze klesne moja hodnota, ze uz nebudem mat cim zaujat, nebola som priliz krasna, teda obycajne dievca, ale vlasy mam riedke, a aj zuby take malicke, takze niesom nejak ze modelka a kazdy ma chce.Kamoska tiez akoze nebola na tvari nakrajsia, ale postavu a vlasy mala pekne aj sa vedela pekne obliect, kedze jej sestra posielala saty zo zahranicia, tak vedela zaujat.Tak som proste nechcela tak skocnit. Ona by si zrejme muza nasla, zbalila by ho na krasu, a peniaze, to uz by mal chlap. Ja som ale vedela , ze nato nemam, takto chlapov balit,no ani som to tak nechcela. Chcela som vysku a potom si najst lepsiu pracu, a tak nejak sa vediet postarat o seba ja sama.No so skolou to bolo tak ako som pisala. Musela som si vela zleho prezit. Stracala som aj tu jednu kamosku, ana skolesom si nenasla ine. Lebo vsetci boli taky bohaty, a tak proste sme si velmi nesadli.Nejake nazory? Co by ste urobili VY?

Kasia

No ja sa ťa musím zastať, veď to je normálna potreba mať v dnešnej dobe počítač ak chceš študovať na škole, žiaľ, to je holý reálny fakt. A prirodzené je aj to, že túžiš po nejakých veciach čo sa týka úpravy zovňajšku. Riešenie však neviem aké chceš počuť. Ja som bola na tom na výške pomerne podobne a školu som nakoniec zanechala, ale neľutujem, robím to čo ma baví a hoci veľa nezarobím, som s tým celkom v pohode. To aj tak nie je to najpodstatnejšie v živote. Držím palce.

EvikuJK

Nie si jedina chudobna vo vesmire, moja mama nemala ani na to pero, saty som tiez nemala a to ma absolutne netrapilo, vzdy sne mali bohate spoluziacky, za kt.sa chalani otacali take hviezdy, ale taky je zivot Ty sa nemozes zrutit pri kazdom neuspechu a prezit cely zivot v zavisti.Musis byt tvrda na seba..PC na vysoku skolu mi dala vyradeny kamaratova mama a to bol este ten stary hruby, ale posluzil.Internet si mama dala zaviest 1x v tomto roku.Su daleko chufobnejdi od teba, lenze ja som sla po skole robit do Londyna a pier zositov siat podla najnovsej mody mam teraz plny kufor.A dohnala som si to neskor

swistica

No a ak ste naozaj nemali peniaze, existovalo i socialne stipendium.
Mohla si si tiez zobrat studentsku pozicku.

swistica

Navyse zhruba okolo roku 2005 zaviedli prospechove stipendium. Z tejto sumy si väcsina studentov kupovala prave notbooky. Preco si sa on nesnazila?

swistica

Dokoncila si teda VS ci nie? Mas ,,dar,, popisat vela riadkov, ale k veci velmi malo.
Notebook/pc urcite mali i spoluziaci. Mohla si daco napisat v kniznici, daco u sesternice, daco u spoluziakov na internate. Dal sa kupit i starsi pc. Na pisanie seminarok, ak si nestudovala informatiku, by to stacilo. Oblecenie sa dalo kupit v sekaci, ak ti na nom az tak zalezalo. Takze ano, je chyba u teba. Je vsak zbytocne riesit minulost z roku 2000.Radsej sa posun vpred.

Zuzulik8

Takze si tu skolu nechala? To je skoda, prave z tej chudoby si sa mohla vytiahnut tak ze by si si ju spravila a nasla si lepsie zamestnanie. Mohla si miesto kofoly chofit cez vikendy na brigady aby si si zarobila na notebook a kupit trebars aj nejaky starsi a lacnejsi. Aspon dokym by si si nan nezarobila. Na uzivanie si budes mat este cely zivot cas, na studium si mala cas teraz. Je kopa chudobnych studentov, mala si sa kamaratit s takymi ked ta ti bohati nebrali. Oblecenie si si mohla kupovat v sekaci, viem ze vacsinou tam nic moc pekne nemaju ale niekedy sa zadari.

Kajooo

Kajka, len si potvrdila presne to co som o tebe pisal, presne som ta odhadol. Dost zle dopadnes v zivote, pokial sa nezmenis a nezacnes naozaj makat a byt sebestacna. Poviem ti ako dopadnes, najdes su uspesneho chlapa, bude to ako v rozpravke, vydrzi vam to asi 5 rokov, potom dalsie 2-3 kym sa rozvediete. Dostanes nejaky majetok. Deti mat nebudes, cize ho prehajdakas, ale budes zit stale na vysokej nohe, budes si poziciavat az skoncis zle, alkohol atd. Budes zatrpknuta, sklamana, budes zit z nejakych davok a zo spomienok.
Apropo zazitkov, nie zazitkou, ako VS by si to mala ovladat...