Extrémne mastná pleť

Príspevok v téme: Extrémne mastná pleť
Lusy12

Ahojte, prosim vas o radu. Mam extremne mastnu plet a neviem co s nou. Mam aj akne ale to nie je az take katastrofálne len mierne. Pred polrokom som vysadila antikoncepciu. Pred vysadenim som az takto velmi mastnu plet nikdy nemala. Plet si vycistim a za par minut uz sa lesknem na licach, brade, cele. Kozmeticka pomoze ale len na par dni, potom je to tu zas. Pouzivam kozmetiku La Roche Posay (skusala som aj Biodermu) , cistiaci gel aj kremy skusala som aj proti mastneniu a akne ale aj hydratacny. Nezabera nic :( Make up mi v dobrom stave vydrzi tak 2h ani to nie a potom sa musim kazdu chvilu utieraz vreckovkou :( Rano sa budim doslova ako potreta mastou. Poraďte cokolvek, prosim som zufala.

swistica

Nepouzivat ziadnu kozmetiku s alkoholom a pouzivat hydratacny krem. Plet sa masti pravdepodobne z kozmetiky urcenej na aknoznu plet, ktora pokozku vysusi a ta sa brani produkciou mazu. Na vitamin B pozor, podporuje chut do jedla a tym aj priberanie.

ZoeaLeo

Skús nejaky čas brat vitamín B5 vo väčších dávkach. Stopercentne to funguje tak ze sa nebudeš mastiť vobec.Mam odskúšané. .to je pri vyšších dávkach. Viem ze niekto pri akné berie aj 5 gramov denne co je hrozne vela. Ja ale myslím ze keby si brala 2x 500 mg = 1 gram denne tak žiadna katastrofa a mazotok a s ním súvisiace upchate póry sa výrazne zredukuju. Stopro to zaberá.. Jediná nevýhoda je, ze keď ho prestaneš brať je to späť. Ja som išla toto dlhodobo ale potom som zmenila kozmetiku a celkom sa to darí že už som aj matnejsia väčšinu dňa. Najhoršie sú rána no :(