byt

Príspevok v téme: byt
matematika1

Ahojte, neviem, ci je dobry napad uvazovat o kupe bytu a prenajimat ho. Nechcem, aby mi z tych par korun, co mam nasetrene, ostala uplna nula pri inflacii. Zase platit dane a ktovieco este, uctovnicku, zhanat niekoho do bytu, tiez nie je radost. Potom, ze aky byt a kde.
Co s tym, ist do toho a kde? Dakujem za akukolvek radu

Fin poradca

Kontaktuj fin poradcu,istotne ti pomoze ;)
Sorry ale podla info co si nam dal ti zrejme nikto nepomoze...musis dat viac detailov
Napr Byt v ktorom meste? Kolko mas funancii atd...
Alebo vela stastia v bmg a spol ;)))

jax

O akej sume sa bavime a kolko casu mesacne si tomu ochotny obetovat?

Byt su starosti a treba do neho investovat cas.

Pozemok treba iba dobre vybrat, kupit a o X rokov predat. Nevyhoda je, ze musis mas celu sumu a x rokov ju mas viazanu.

Za mna najjednoduchsie, casovo najmenej narocne a s vynosom 7%pa su akcie. Konkretne ETF na siroky index.
Vygugli si "peniaze su cas" tam najdes vsetko.

Beee

Podľa mňa je to jeden z najvýhodnejších pasívnych príjmov pre bežného človeka. Takže ja by som na tvojom mieste do toho určite išla, čo sa týka inflácii, tá postihuje najvýraznejšie práve peniaze, takže ak môžeš, premeň ich na niečo stabilnejšie.

naivny

áno, chcem kupovať akcie. Ale až keď sa mi zvýši suma našetrených peňazí. A do bytového fondu tiež investovať, keď sa ceny bytov trochu skorigujú....teraz sú vysoko, mali by mierne klesnúť, a potom ísť znova hore a zainvestovať treba, keď klesnú.... sleduj si zatiaľ ceny bytov po dobu 4-5 mesiacov, nech trochu klesnú, dovtedy sa pozriem, čo a ako by sa dalo, zatiaľ som si všetko nenaštudoval, ale mám v pláne to tak robiť tak v priebehu najbližších troch rokoch. Na byte zarobíš asi 3 % ročne. Inflácia sú 2 %.

matematika1

naivny, dakujem za reakciu, naozaj to teraz riesim, tak ma to zaujima.
mohol by si mi prosim ta vysvetlit, co znamena investovat do bytového fondu bez kúpy nehnuteľnosti?
a co znamena investovať do výrobných spoločností - to akoze si kupit niekde /kde?/ akcie?

naivny

investícia do bytu je fajn, ale na druhej strane, skôr by som investoval do bytového fondu bez kúpy nehnuteľnosti.
Tiež mám v pláne investovať do výrobných spoločností.

matematika1

ak sa mozem spytat, ty si riesila nieco take pre seba, len ma zaujima, ci si nieco vhodne vymyslela. mne sa nic z toho az tak nezda. les nie a pozemok asi tiez nie, i ked mozno by to bolo lepsie ako podnajomnici......ze za par rokov by bol z toho rovnaky prijem a pri mensich starostiach.