Ako vplýva meno na psychiku?

robo7855

swistice: ano, aj to je pravda. avsak sa nam z nej podarilo vychovat dobreho cloveka (skromne myslim). ludia ju maju radi. je velmi prirodne a umelecky zalozene. zvierata, kone, klavir. na gymply ma same jednotky na vysvedcku, ma podobne zmyslajuce kamaratky, pise si scenare, vyraba sperky, hracky atd.. tak snad dostala dobry zaklad.

menoo: nemyslim, ze to je kvoli menu. aj ked teraz celkom dost pasuje k jej osobnosti. skor si je vedoma svojich vysledkov a preto posobi sebavedomo. namyslena nie je. ved sa ani nemaluje nejak extra, neobtiera okolo chlapcov, nechce byt stredobodom pozornosti je introvert. niekam sa zatvorit a nieco kreovat. kdeco povyhravala. teraz rocnikovku prva na celej skole. sutaze, olympiady. ale urcite jej to meno na zaciatku dodalo sebavedomia. ked kazdy po predstaveni ze fiha, hmmm... vzdy to nadviazalo konvezraciu, ze ako k menu prisla, kto je zac. kazde zoznamenie bolo prijemne. tam citila uz malicka, ze to meno je ine. citila, ze sa nejak odlisuje od ostatnych. aj ked tomu nejak nikdy neprikladala vyznam, ten pocit tam bol. cize zrejme aj to meno prispelo malou mierou pozitivne k psychickemu vyvoju. ale nepriamo. nie ze aha ake mam meno, ale ako pisem. ucitelky, deti, cudzi ludia sa s noudavali do reci. mozno to brala ako pozitivny zaujem o svoju osobnost. nikdy sme to nerozoberali. a nikdy sme tomu menu neprikladali specialny vyznam. ono sa to nejak tak spolu stmelilo. meno, povaha, vychova.. ved vidite. vdaka tomu menu vedieme aj tuto debatu :))) uz to je znakom, ze nejak vplyva..

robo7855

moja dcera ma velmi netradicne americke meno. nebudem ho pisat, lebo asi bude jedina na slovensku. o to neslo. mali sme ostat zit v usa, nevyslo, vratili sme sa. ale.. jaka sranda. lepsie sme ani nemohli urobit. kazdy si ju pamata. ma velku konkurencnu vyhodu. jednak si to meno kdekto vsimne na papieri, jednak na nu uz nezabudne. samozrejme ho komolia a tak. ale meno je pekne. paci sa jej a nemenila by ho. v skole ju ani nevolali po priezisku. a ked som si ju dal v skole zavolat, tak stacilo povedat len meno. ani priezvisko, ani triedu :)) musim povedat, ze jej velmi zjednodusilo zivot. nie zeby mala kvoli nemu nejake vyhody, ale urcite jej pomaha zapisat sa do povedomia. ostat v nom u ludi.