viete mi poradit?

Príspevok v téme: viete mi poradit?
kiwi

ahoj, mam problem, ktory ma trapi uz dost dlho. tyka sa menstruacie, konkretne cyklu. ten mam velmi nepravidelny. meska mi to aj 6 a viac mesiacov. potom to pride akoby nic- v pohode, ziadne anomalie.. no a zase dlha prestavka. sexualny styk som este nemala. skusala som aj rozne caje ci vitaminove doplnky... poradite mi prosim co robit? dik:)

tara

ja mam tiez 22 rokov, a tiez nie som chuda, ale zase ani tucna, nieco medzi tym, ale s vahou mne to s vahou nesuviselo...hned na zaciatku ti asi neda anti (teda mne ju dala az po roku), najprv "skusala" ine lieky, ci nezaberu...ja mam k tomu este mensie problemy so stitnou zlazou...

kiwi

dik tara:) normalne si ma ukludnila.. zajdem za tou gynkou a uvidim co povie. inac mam 22 rokov. a nie som stihla skor naopak, asi to bude aj v tom. dufam, ze to "opravia" nejake tabletky...

tara

ahoj kiwi, mozem sa spytat, kolko mas rokov? Ja som tiez mala taky problem ako ty,menstruaciu som nemamla aj 6- 7 mes., potom prisla na 1- 2 mes. a znova to dookola. Zasla som ku gynekologicke, vysetrila ma, vzala mi krv (ze aku mam hladinu tych, kt. hormonov). Ja som mala zvysenu hladinu muzskych romnonov. Uz taham teraz 2r. sice beriem antikoncepciu- pre nepravidelnu menstruaciu, ale zatial je vsetko ok, neboj, chod za nou, a vsetko sa vyriesi, verim tomu, (potom daj vediet co a ako) :-) paa

Alternativa

Mala by si ist ku gynekologovi. Aku mas hmotnost a vysku? Ak si prilis stihla, t.j. ak Tvoj telesny tuk klesne pod 10%, znizuje az zastavuje sa cinnost hormonalneho systemu. Aj to moze byt jedna z moznych pricin nepravidelneho cyklu.