tragikomedicka skusenost zo slovenskej nemocnice

Príspevok v téme: tragikomedicka skusenost zo slovenskej nemocnice
baddog

servus ludia, vratil som sa z kratkeho pobytu v nemocnici, nebudem kontretizovat kde, ved naco, male mesto, ale ozaj som sa pobavil, az mi rozum zostal stat, co tam ti ludia stvarali, prijali ma s vysokou horuckou, priniesol som si teplomer, doma som mal 39,6
tam mi odmerali nejakym zjavne cinskym shitom, ktory meral bezdrotovo na celo, vysledok 37, odpoved, ved vam nic nieje!!! na co som zareagoval, ze to zle mera, obrovska huba otvorena na mna, tak som ich zvolil pod ciernu zem, ze nech neziapu a nech mi daju normalny teplomer, ked pochopili, ze niesom clovek, ktory necha zo sebou zametat, tak mi podali klasicky, co tam mali, vysledok bol identicky, ako som nameral doma
oni ale tie teplomery pouzivali bezne dalej na vsetkych ostatnych pacientov, hoci su absolutne nepresne, len mne nie, ja som si meral svojim, lebo uz vedeli, ze mne po hlave skakat nebudu, na otazku, ako je mozne, ze to vobec pouzivaju nezaujem....
dalsia komedia bola s vahou, na izbe bol pacient, ktory mal cirhozu pecene, mal obrovske mnozstvo vody v brusnej dutine, podavali mu diuretika a vazili ho kazdy den, lenze vaha im nesedela, mal vazit menej logicky, ale im vychadzalo viac :D kedze im to skakalo a lamali si hlavu s tym, ze ako je to mozne, odvazili aj mna a namerali mi o 6 kil menej, na co som povedal, ze to nieje mozne a ze to meraju v izbe, kde je makky gumolin a to moze skreslovat :D
stali tam na vizite a cumeli ako tupi, primarka, dvaja ordinujuci lekari, dalsie dve lekarky, co sa zaucali a kopa sestier na toto nevedeli prist :D
mna skoro vykotilo :D povedzte mi, ako je toto vobec mozne a ako takato sprostota moze niekde aj ordinovat, ked nevedia vyriesit taketo banality, len sa stazuju na platy a podmienky, ale toto bolo ako trieda absolventov z pomocnej skoly :D

Janovedo

Nahodou su super, urobili nieco, co ma potesilo a sice povedali svokre, ze ma rakovinu, iba tak podla rentgenu, ze oni to uz poznaju. Svokra revala 2 tyzdne, lucila sa so vsetkymi, bola zrazu mila, prijemna. No bohuzial po 2 tyzdnoch jej odobrali vzorky na histologiu a tie boli negativne, takze rakovinu nakoniec nemala a znovu je protivna ako bola, mohli ju v tom radsej nechat.

ahjajj

Ahojte, môj ocko má s teplomerom v nemocnici rovnakú skúsenosť. Lekárov na univerzite naozaj nečíta, že mäkký gumolit môže skresľovať váhu. Naozaj by to nenapadlo ani mňa. Tiež mi je ľúto spoľahlivých ortuťových teplomerov.

zeco12

ej keby tak napisal kazdy aj dobru skusenost k doktorom a nemocniciam. aj v tej tvojej uz zachranili stovky zivotov a nikto ani brvou nemihol. za to, ako vyzera zdravotnictvo, moze stat. doktori su len rukojemnikmi. a vsetci uvedomeli a sikovni odisli. ostalo, co ostalo. ale pokojne sa smej dalej. oni budu zivoty zachranovat aj v takych podmienkach a s takymi zrucnostami. a ty si daj nabuduce na otvorenu zlomeninu zihlavovy caj. nikto ta nenuti do tych nemocnic chodit..

fuj

Absolventi niektorých škôl nevedia nič. Štát by mal zabezpečiť kontrolu kvality škôl. Obzvláš ak má doktor právomoci ktoré má. Mám podobnú skúsenosť z nemocnice. Hospitalizovali mi syna ktorý sa dusil. Povedal som že má brať antibiotiká. Pár dní bol na kyslíku a príliš sa to nezlepšovalo. Doktorka mu odmietli dať aj vitamín C. Keď som sa začal sťažovať, konečne ho poslali na rontgen a tam bol vidieť zápal priedušiek. Dali mu antibiotika a na drhy deň mu bolo dobre.