Krcove zily, ako sa ich zbavit?

Príspevok v téme: Krcove zily, ako sa ich zbavit?
lady

Krcove zily som si po prvykrat vsimla vo veku 21 rokov, a to pod kolenami. V mojej rodine ich nikto nikdy nemal, nechapem, preco sa to prohodilo mne. Mam idealnu vahu, zdravo sa stravujem a mierne sportujem. Je mozne, ze to sposobila hormonalna antikoncepcia, kt. som uzivala 3 roky? Za posledny rok sa stav zil zhorsil, takze uvazujem nad ich odstranenim. Vie mi niekto z osobnej skusenosti poradit,ako to riesit, a ci sa varixy nevratia po urcitom case? Za rady vopred dakujem.

RNG

Krcovym zilam treba v prvom rade predist
Ked mala moja zena 30 rokov a zacali jej trosku zily vystupovat a jej matka uz mala cierne nohy ako nasledok krcovych zil, spytala sa jedneho krajana, starsieho pana lekara, co ma robit, aby tomuto rodinnemu dedicnemu problemu usla.
Povedal jej, casto cez den vykladat nohy co najvyssie, gravitacia a z toho vyplyvajuci tlak je na pricine rozsitenia zil na nohach az po hladinu, ked na nich spatne ventily prestanu pracovat a potom to ide uz rychlo dole vodou.
Nakazal jej nosit silne elasticke pancuchace cely den.
Casto protestuje, ako je to nepohodlne, ale aj po vyse 30tich rokoch, ked jej sestra ma uz nohy cierne, ako ich mala ich matka, moja zena prakticky nema krcove zily.

agina

Ja nemam krcove zily, ale svokra, ta ich ma hrube ako prst a nechce s tym ist na operaciu, lebo sa boji.Uz neviem ako jej to mam vysvetlit, ze je to strasne nebezpecne.Ma 58 rokov.

magda78

ahoj.ja mam tiez krcove zili a uz mi ich aj odstranovali. mala som klasicku operaciu, vytrhavanim. po operacii to nebolo nic moc. ale viem, ze sa to da odstranit aj laserom alebo sklerotizacoiu. inak zily sa po case vratia, teda aspon mne sa vratili a aj mojmu otcovi. a antikoncepcia ti stav iba zhorsuje.

vivinka

Mám 38 rokov a užívam hormonálnu antikoncepciu. Chcela by som si dať odstrániť krčové žily pomocou pijavíc. Je to vôbec možné? Kde by som zohnala kontakt na niekoho kto s tým pracuje?Ak niekto už podstúpil túto alternatívnu metódu, tak prosím napíšte na vivi@extel.sk dakujem

miša

Aj mne sa začali zväčšovať žili na nohách ked som brala hak a začala sa mi robiť aj celulitída , lebo pred tým som ju nemala. A pri užívaní hak telo zle prekrvuje, hlavne dolné končatiny, takže aj z toho sú tie zväčšené žilky, teda aspoň u mňa.

alosinka

Ahojte, docitala som sa tu, ze branim antikoncepcie sa mi mozu vytvarat alebo rozmnozovat krcove zily. Je to naozaj tak? Ja som mala uz davnejsie iba niekolko malickych ziliek na stehne a teraz, po dvoch rokoch bratia antikoncepcie, som si vsimla, ze zily mam uz dost rozsirene takmer po celych nohach. Mam prestat uzivat antikon.? Som v zahranici a teraz nemam moznost ist domu. Dakujem

lala

inak, laserom to vraj tiez ide, ale len jemne a male zilky a je to aj dost drahe.( tak ako aj sklerotizacia - iba male zilky)
ja som bola v nemocnici asi len 3 dni a okrem neprijemnych vysetreni som pred ani po operacii velke bolesti nemala.

lala

ahoj, mne sa vytvorila krcova zila v 19tich rokoch , pri uzivani hormonalnej antikoncepcie......v rodine to sice mame ,ale vsetci az vo vyssom veku ( okolo 50tky) takze pricinou bola jednoznacne antika.zila bola pod kolenom a neprijemne hruba a vystupujuca.ked som prestala antiku brat , ziadne ine sa mi nevytvorili,len ta jedna sa zvacsovala.v january som bola konecne po 4 rokoch na operacii. vysledok je skvely ,nevidno ani jazvy a nepredpokladam ,ze sa mi urobia dalsie

Alternativa

Johanna Paunggerova, Thomas Poppe: Lieciva moc Luny, cesta k zdraviu v harmonii s rytmami prirody a Mesiaca, str.88
Duchovne priciny krc. zil: "Tam, kde prave stojim, sa vobec necitim dobre. Je toho na mna privela, ale nemam odvahu sa pohnut a zmenit situaciu."
Co mozete urobit? Zapracovat na odstraneni duchovnej priciny. Krc. zily su znakom zhorseneho krv. obehu, zvacsa spojeneho so zapchou. Dlhe statie, jednostranna teles. namaha a slabe vazivo su casto spolocny spustajuci faktor. Posunuty 5. panvovy stavec moze ovplyvnit poruchy prekrvenia, studene nohy, krce v lytkach.
KRC. ZILY BY SA MALI OPEROVAT vzdy v obdobi UBUDAJUCEHO MESIACA. Vyhybajte sa Kozorozcovi, Rybam a hlavne Vodnarovi. Pri operacii zil pocas dni Vodnara a pri dorastajucom Mesiaci je vysoka pravdepodobnost, ze sa opat vytvoria. Masti na podporu liecby si natierajte vzdy smerom ku kolenu a opatrne vmasirovat. Natieranie za dorastajuceho Mesiaca je ucinnejsie.