Krcove zily, ako sa ich zbavit?

Príspevok v téme: Krcove zily, ako sa ich zbavit?
lady

Krcove zily som si po prvykrat vsimla vo veku 21 rokov, a to pod kolenami. V mojej rodine ich nikto nikdy nemal, nechapem, preco sa to prohodilo mne. Mam idealnu vahu, zdravo sa stravujem a mierne sportujem. Je mozne, ze to sposobila hormonalna antikoncepcia, kt. som uzivala 3 roky? Za posledny rok sa stav zil zhorsil, takze uvazujem nad ich odstranenim. Vie mi niekto z osobnej skusenosti poradit,ako to riesit, a ci sa varixy nevratia po urcitom case? Za rady vopred dakujem.

kollarova

Ahojte, pred tyzdnom som 3 dni za sebou vela bicyklovala , asi tak 50-60 km za den, no v posledny den som dostala silny krc do stehna,Ked som prisla domou mala som tam fialovy flak.Myslela som si , ze je to z padu, ktory som v ten den mala.NO uz je to piaty den a stle sa mi to zhorsuje.Ten flak stale tak isto/no boli/, no bolia ma velmi lytka a pocitujem bolesti na roznych castiach noh.Trosku mi viac vidno zily.Nateriam si to a kupila som si vitaminy,no velmi sa bojim ze sa mi to nepolepsi.Velmi rada bicyklujem.Neviem , mam navstivit lekara?DAkujem za radu

jerina

Dnes som si prvy krat vsimla moje krcove zily na lavej nohe,som uplne v soku lebo plavam,beham a som sportovy typ,rada nosim kratasy a sukne,takze toto leto sa mozem rozlucit akoze to vyzera katastroficky.Aj ja som bojko,nechcem ist na operaciu ale asi budem musiet,ma niekto skusenosti s laserom?

zilka

juuj ako sa ja obavam leta:( za rok sa mi este viac tie moje zily zhorsili,...
mam 20 rokov a vystupene zily modrej farby v zhybe pod kolenom....v teple strasne napuchnu a velmi ich vidno, som biela ako stena a modre zily strasne skaredo vyzeraju:( sukne nemozem nosit...viete mi niekto pomoct?? asi treba ist na vysetrenie, ze...:(

babika.z.cukru

na krcove zily je dobre papat pohanku a z cvikov bicyklovanie. bud normalne na bicykli alebo si sadnes na nejaku podlozku a vo vzduchu bicyklujes. a ak je moznost, vykladat si nohy.

majusik

mne sa teraz zacali robit krcove zily mam len 16 rokov prosim vas mohli by ste mi nejako poradit??,ako sa toho zbavit???

sisca

Ja mam 24 rokov a zily mam uz vo velkom rozsahu.V mojom pripade ide o dedicnost.Co sa tyka operacie-sklerotizacie pomoze ale mne sa vratili cca rok po operacii,spat.najlacnejsie stredisko je v ziline kde stoji jedna nozka 8-tisic.

barbinka

tiez zalezi aj od toho aku mas pracu. a mozno to mozes mat aj z antikoncepcie, ale na krcove zily je najlepsie si kazdy den, ked dojdes domov si vykladat nohy.uplne jednoduche.