Flaky na rukach - vnutorna strana lakta, cervene svrbive

Príspevok v téme: Flaky na rukach - vnutorna strana lakta, cervene svrbive
Evelyn89

Dobrý deň,

urobili sa mi svrbive cervene flaky na rukach, da sa povedat ze takmer symetricky v rovnakej oblasti na oboch (nie dlane ani chrbat ruky!). Prikladam foto, moj mobil vsak tu cervenu farbu automaticky retusuje, fotky nezodpovedaju preto skutocnosti, ale aspon priblizne :-/ stretol sa uz niekto s rovnakym problemo Na alergologickych testoch som bola na jesen min.roku, vsetko negativne ani som nebyvala na nic alergicka doteraz. Nebola som ani na slnku v priebehu vikendu, ani v prirode. Od nedele ma uz druhy den boli hrdlo a horsie sa mi dycha, mala som zvysenu teplotu, uzivala som Bromhexin, ACC long a Sinupret. Poradte prosim ako postupovat a ci je naozaj nutne vyhladat lekara alebo moze prosim poradit odbornik. Poznate niekto podobne flaky, z coho byvaju? Dakujem.

ibb.co
ibb.co
ibb.co

alergicku

Evelyn, NIČ si na ruky nedávaj. Ak vynecháš tie prípravky, alergia ti po 48 hodinách odznie. Ruky si ochladzuj studenou vodou. Povedal ti, že to nie je alergia, ale dal ti KORTIKOIDOVÚ mastičku na alergiu?! Mal ti predpísať antihistaminikum a odporučiť, aby si lieky prestala brať.Ten tieždoktor je trpák! Nonsens.
Odbornú konzultáciu som ti už poskytla a overiť si to môžeš v tých letáčikoch. Ak by si mala len 5 svrbivých vyrážok pod zadkom, aj vtedy by to bola lieková alergia a ty to máš presne na mieste , kde sa robia alergické testy.

Evelyn89

@alergicku: dakujem, ono by to zapadalo, dokonca mam pod pravym okom mierny opuch, ktory som si vsimla dnes popoludni.. :-/ a tiez som to v zivote nemala. U obvodneho lekara som dostala recept na Hydrocortison krem na tie ruky...

Skusim sa na tu alergiu na lieky skonzultovat a popytat sa..niekde sukromne ked sa vratim v septembri na SK.

alergicku

reakciu máš, over si to v príbalových letáčikoch. Navyše to máš na mieste, kde sa robia prick testy a svrbí ťa to. Lekár (obvoďák?) ti podal nesprávnu informáciu. Je to lieková alergia a testy na ňu robia kožný.

Evelyn89

Ahojte,

ďakujem Vam za odpovede.
Co sa tyka cukru, tak ten som mala z krvnych testov vzdy v poriadku. Naposledy mi bol krvny obraz robeny v II. polovici minuleho roku a vse ok. Ani v rodine nemame cukrovkarov (musim zaklopat).

Rovnako aj krvne testy na imuno-alergologii mi boli robene v II. polovici minuleho roku, vtedy taktiez kozne testy. Ziadna alergia sa pri koznych testoch nepreukazala. A tie krvne testy boli zamerane skor na hladinu imunoglobulinov. Ani som doteraz ziadne alerg. nemala, ani na nijake lieky. Ani na uz predtym spominane lieky niekedy v minulosti. Zaujimavostou je, ze vcera som zo ziadnych liekov ktore mam teraz na dychacie cesty takuto reakciu nemala, tazko povedat ci a z ktorych liekov to je. Zcervenanie nepozorujem ani na inych castiach tela. Pri dnesnej konzultaci s lekarom som dostala informaciu, ze alergia sa prejavuje aj na inych cast tela, hrudniku...atd. ze to by som mala este viac a tiez aj inde. Tak este stale sa mozem len domnievat a patrat.. ?