Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Alventa vedľajšie účinky

Príspevok v téme: Alventa vedľajšie účinky
Petro1985

Pozdravujem všetkých, obraciam sa na Vás, možno niekto bude mať skúsenosť s podobným problémom ako ja. Antidepresíva (serlift) som začal brať pred 10rokmi na agorafóbiu spojenú s panickými atakmi. Neskôr mi doktor zmenil AD na faxiprol(venlafaxín) min. udržiavacia dávka, keďže som sa ako tak naučil s agorafóbiou vyrovnať, dokonca som dokázal žiť mimo domova cca 800km rok a pol. Môj terajší problém sa pomaly rozbiehal pred 4 mesiacmi.Inak asi 4 roky mám zmenenú diagnózu na úzkostnú depresiu AD Alventa 37,5mg ráno. Pred 4mesiacmi som nastúpil do nového zamestnania, kde ma to ale vôbec nebavilo (dom seniorov), od začiatku som mal problém s nespavosťou, úzkosti sa mi prehĺbili, občas som mával závraty a nakoniec mi zažalo pískať v ušiach(tinnitus) nastal rad vyšetrení(ORL, Neuro, MR, CT atď.), všetko negatívne až na mr krčnej chrbtice kde mi zistili vysunutie jednej platničky. Celý priebeh vyšetrení cca mesiac som bol neustále vypätý, od rána do večera, nesústredil som sa na nič, namýšľal som si diagnózy od alzheimera po nádor. Nakoniec som začal s rehabkami, kde po plynových injekciách som asi po 3 hodinách pocítil malátnosť, a večer som pocítil akoby citovú plochosť v sekunde ako keby som nemal žiadne pocity, úplne prázdno, zobral som polku lexaurinu a magnézko a šiel spať. Problém je v tom, že od rána až dodnes cca 4 týždne pociťujem neustále ako keby som bol v snoch, skresľuje sa mi realita, citovo som plochý, navyšoval som po dohode s doktorkou alventu na 75mg. Ale mám pocit akoby som bol ešte viac citovo stiahnutý, úzkosť mi to stiahlo aj slabú depku, ktorú som dlhodobo pociťoval, ale aj všetky pocity radosť, žiaľ, nedokážem sa zasmiať, ľudí okolo vnímam len tak logicky že, ich poznám, ale žiadne city necítim..Doktorka schyzofréniu vylúčila. Vraj to mám z toho vypätia čo som prežival počas vyšetrení, a že sa veľmi sledujem, tak mi niekto poradiť?

Zuzka8

Môžeš to mať po vyšetreniach, môže to byť prejav choroby, môže to byť vedľajší účinok lieku. Niekedy človek nevie. ... Ale ak sa Ti to istotne zhoršilo zvýšením dávky, a okolnosti si mal tie isté, tak to lieky môžu robiť.