Mate stastie na vztahy?

Príspevok v téme: Mate stastie na vztahy?
Hanna111

Co mam robit? Nemam stastie na vztahy.Stretla som v minulosti chalana, zoznamila ma s nim kamoska, teda boli sme na brigade a po brigade ma zavolala vonku a aj kamosa , no a padli sme si do oka.Aj ja jemu, aj on mne.Lenze on bol uz zadany.Boli sme na diskoteke a tam mi dal pusu Lenze dalej to uz nejak nepokracovalo.Proste povedal ,ze skoda, ze ma nestretol skor.Nebojovala som, lebo som sama netusila, ci je ten pravy.Co ak by to nevyslo medzi nami, clovek to nevie a vinna by som sa citila ja, ze som mu rozbila vztah.Dalsia vec, preco by som mala bojovat iba ja, chodit za nim a tak.Mal by aj on nie?Neskor som stretla ineho, mal o mna zaujem, ja az tak moc nie,teda neprebehla az taka iskra ako pri tom prvom, ale tento bojoval,teda chodil za mnou,volal ma von a bol milý, komplimenty a tak som sa tesila a dala sancu.Proste som si myslela, ze asi on bude ten pravy.Lenze po mesiaci ma nechal.Kvoli byvalke.Vraj ju mal rad ozvala sa mu a sam nevie co dalej.Takze asi bude lepsia pauza.Take nieco povedal.Citila som sa hrozne, nevedela som ako mam reagovat.Pretoze zacal ma balit on, nie ja a preto som nechapala ako ma tak rychlo aj nechal.Byvala ho vsak potom nechala, zle ju pochopil ,asi ho nechcela spat.Neviem.Travil cas s kamosmi so mnou uz moc byt nechcel, vraj je to uz trapne , ked ma nechal, ze teraz sa zase vrati.Ani mi vsak nedal sancu , aby som sa k tomu vyjadrila.Len sa mi zacal vyhybat.Sposobil bolest a odisiel.Po nejakom case sme sa zacali vidat ako kamosi.No a prerastlo to vo vztah.No viac som sa uz snazila zrejme ja.Teda pisala volala mu a tak.Bolo nam spolu dobre ale citila som ze ma az tak rad nema.Akoby som citila ze hlada aj inde.Bol spolocensky a mal vela kamosov ,kamosiek.Ja som mala vzdy strach, ze pride iná a ja pojdem.Neviem preco, ale strach bol.Neskor mi zacal vycitat ,ze som ziarliva , proste ma akoby stale zhadzoval pritom ked som s nim nebola len som mu volala ako sa ma ,lebo mi chybal, on to zobral , ze ho kontrolujem.Trapila som sa tak dost rokov.Nakoniec to skoncilo velmi zle.Velka hadka a koniec.Dal do mna pocit viny za vsetko.Za vztah.Vraj koniec bol kvoli tomu ze nepratam nepocuvam ho ziarlim nechcem ho takeho aky je a milion dalsich veci.Rozumela som si v robote s inym chalanom ale mal vztah a tak som nevyvíjala nic.Teda nebalila ho nevolala von.Nechcela som byt mrcha co rozbija vztah.Odvtedy som sama.Teraz som stretla chalana, ked som ho uvidela podlomili sa mi nohy.Uplne som stratila hlas.Neviem to ani vysvetlit.Proste akoby som sa zalubila.Doma som vsak zistila ze ma zenu, dieta sa mu narodilo.Takze z toho nic.Nechapem ale preco mam stastie na takych Mam rozbijat vztahy a bojovat??? A preco ti , ked maju vztahy a rodiny tak preco po mne pozeraju, preco sa viem zalubit....Nechapem potom....

Kalgan1

Daviid:. ano, je pravda, ze niekto si na zivot bez vztahu zvykne a potom mu to uz nechyba. Nie je na tom nic zle. Ak sa clovek citi spokojne, tak co koho do toho ci niekoho ma alebo nie. Na druhej strane, kazdy sme ini, takze nieko sa s tym zmiero a je ok a niekto zas nie...

Kalgan1

Zmyslom zivita je podla mna proste to, aby si ho zila a nerobila si zbytocne komplikovanym. Aby si vyuzivala svoj potencial, talenty, robila co ta bavi a bola spokojna a vyrovnana sama so sebou a so svetom a tak vysielal trocha pozitívnej energie (nemyslim to v ziadnom ezoterickom zmysle).

Ano, vela ludi chce mat deti. Je to predsa primarny biologicky pud. Na druhej strane vobec nie je pravda, ze vsetci maju deti. Je vela parov, co chcu mat deti a nemozu. Je vela parov, ktori maju deti a nikdy by ich mat nemali, lebo to su zli ľudia, tyrani, sadisti a pod. A su tu ludia, ktori proste nemali v zivote stastie a nikoho kompatibilneho si nenasli. Myslis, ze vsetci pachaju hromadne samovrazdy?

Ty musis v prvom rade zodpovedat 1 otazku. Chces deti za kazdu cenu? Myslim tym to, ze manzel nebude dokonaly, mozno pravy opak. Si schopna zmierit sa s tým, ze mozno to bude **** ale hlavne ze plati ucty, detom dobru skolu a semtam dovolenka, ale podvadza ta, nevenuje sa ti a ked deti vyrastu budes sama vo vztahu?

Ja ti samozrejme z celej duse zelam, aby si si nasla niekoho, kto ta bude milovať a respektovat. Ide vsak o to, aby si sa predtym nez ides do manzelstva naozaj dobre s partnerom poznala a hlavne aby ste ait vzajomne doverovali. Keď druhemu nedoverujes, tak ako s nim mozes mat deti co je obrovska zodpovednosť?

Samota, resp. osamelost je pre vela ludi hrozna vec. Ale nevyroliesis to tym, ze budes plakat a budes doma zavreta. Preto je dobre mat konicky a byt sam so sebou spokojny. Keď potom zisitis, ze naozaj jedina vec, co ti chyba je plnohodnotny vztah, tak to skusaj, ale s rozumom. Ak nechces chodit na zoznamky, nechces cakat ci ta na ulici niekto neoslovi, tak skus nejaky konicky ci aktivity, kde su aj iny ludia, napr dobrovolnictvo alebo XY kurzov a pod, sporty nejake mozno...

Daviiid

Mám kamoša, ktorý má tridsaťjeden rokov a posledný vzťah zažil pred deviatimi rokmi a s ktorým som sa pred nedávnom rozprával na tému vzťahy a povedal toto "neviem čo by som robil ak by so mnou zrazu chcelo mať vzťah nejaké dievča, byť sám a nemať vzťah sa už stalo jednoducho súčasťou mojej komfortnej zóny"

Hanna111

Sak ved niesu zmyslom, ale kazdy zrejme tuzi po detoch, ci nie? Takze sa mam zmierit s tym, ze budem bez deti? Co je potom zmyslom zivota? Nie to ze privedies na svet dieta? Ze zanechas nieco zo seba? A dalsia vec odhliadnuc od tejto, ako prezit ked kazdy okolo teba ma vztah rodinu deti?Ako byt v tom sama? Dobre mozno zopar ludi nema tiez ale vacsina ma.Clovek je tvor spolocensky, vydrzim sama, to ano.Ale dlho nie.Potrebujem s niekym po case pokecat, socializovat sa, a ked nemam partnera tak s kym? Kamosi idu na dovolenky s partnermi s rodinou detmi a ja mam ist s nimi akoze ci ako? Kazdy ide s rodinou.Aj keby som s nimi sla, viem o com by to bolo.Mala som kamosa no ked som sla von s nim a jeho priatelkou citila som sa ako tretie koleso u voza.Uplne ina debata, prostredie proste cele zle.Takze clovek ma byt akoze sam? Co ako podla teba je zmyslom? My nehovor ze niekto vydrzi sam.Ja si nehladam vztahy ze teda musi byt.Nikdy som to ani nerobila.Zvycajne si ludia nasli mna a upli sa na mna.Nie ja.Oni.A o tom prvom co som pisala, ja som si sla uzit zarobene peniaze z brigady nie hladat vztah a to ze mi chalan padol do oka a ja nemu, zato nemozem.Proste som sa citila pri nom fakt dobre.A ked sme potom trochu oslavovali tak vtedy aj ten bozk.To je cele.Nehladala som nic.Aspon ja nie.No a ten druhy, on si vyhliadol mna zrejme chcel len sex alebo vyliecit dusu z rozchodu.Ja neviem.Lenze vzdy sa namota niekto na mna.A po dlhom case vo vztahu som sa zacala motat aj ja.Lebo s kym zijes ten ta ovplyvni.Preto ked sme sa rozisli citila som ze mi nieco chyba.Uplne hnus pocit.Proste som potrebovala s niekym byt a kamosky neboli.Takze asi som zrejme zacala hladat vztah.Aj ked som si povedala ze budem sama, nezvladala som to.Doma problemy, v praci tiez no a vydrz to sama.Nikto ta necaka, nikto nepomoze.Stacili by mi kamosi, ale pojde so mnou von niekto kto ma zenu doma a deti? Rozumiem si totiz viac s chalanmi ako z dievcatami, lenze ja sama mat muza ktori chodi vonku s kolegynami, neviem ci by som to zvladla , teda ci by sa mi to pacilo.Takze co?? A nie nemam 18....

Kalgan1

Urcite nikomu nerozbijaj vztahy. Ked je niekto zenaty a ma decko a skusa to na ine zeny, je to len nadrzane prasa alebo chce mat milenku "ktora ho akoze chape viac ako manzelka". Od takych utekaj kadelahsie.
Ludia su rozni a kazdy so sebou nosime svoj osobny bordel z minulosti. Do hlavy druhym nevidis. Takze rozchody zbytocne obsedantne neanalyzuj, pouc sa z toho, nenechaj sa znechutit a chod dalej. Nevicitaj si vsetko od ranola do vecera, raz to musi skoncit, lebo ta sebaobvinovanie a sebalutost mozu napokon pohltit a budes naozaj uz len kopka nestastia
Nenechaj si druhymi ludmi pokazit svoju psychiku. Rozchody vzdy boli, su a budu a vzdy boli, su a budu bolestive. Niektore viac, niektore menej.
Hlavne nehadz flintu do zita a nerezignuj na život a na vztahy. Nemusis to vsak s tymi vztahmi silit. V prvom rade maj svoj zivot pevne v rukach a uprac si v nom neporiadok, ktory tam mozno je a snaz sa byt spokojna sama so sebou. Maj sa rada, uzivaj si zivot a mozno toho praveho, resp. niekoho normalneho stretnes. Ale ak aj nie, nie je to koniec sveta. Nemozes si zivot predsa budovat len 1 veci, lebo potom mozes byt velmi sklamana a byt velmi na dne.

dobreuzisback

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.