Bol niekto z vás na ECHO srdca?

Príspevok v téme: Bol niekto z vás na ECHO srdca?
Landa10

zdravím, už rok a pol sa nevedia dopátrať čo mi je, bol som pred rokom na echu a robil mi to kardiolog ktorý sa pýtal sestričky či koho ako sa s tým robí, len som pozeral... a preto sa chcem spýtať či niekto nemôže napísať aké mal výsledky pretože moje boli takéto: bez známok preťaženia pravých srdcových oddielov, LK nedilatovaná, bez hypoertrofie, normálna globálna a regionálna systolická funkcia ĽK (EF cca 60%) dutiny srdca nedilatované, komory bez hypertrofie stien, PK bez systolickej dysfunkcie, bez významnej chlopňovej chyby, bez pľúcnej hypertenzie, perikard bez efúzie... potrebujem vedieť či to nie sú nejaké všeobecné frázy ktoré niekomu píšu ked sa nerozumia do toho chápete ako nejakú formulku... dnes som čítal o chlapcovi ktorý mal nedomykavosť aortálnej chlopne ani o tom nevedel a v klude mal aj 130 tepy hocikedy, mal závraty a podobne... tieto stavy sú aj môj prípad, vždy mi je zle hlave v klude... robili mi všetko možné, to spomínané echo, ekg, hutt, tesp, holter tlakový aj ekg a nič... a na internom mi povedala doktorka že počuje šelesty, ale to je všetko tak sa chcem spýtat či niekto zažil niečo podobné a hlavne hocikto aký mal výsledok z echa srdca a čo mu bolo...