Strojček na zuby ...

Príspevok v téme: Strojček na zuby ...
MarekTadeas

Mám jeden taký problém, aj keď problémom by som to nenazval. Mám 14 rokov ale v septembri mi bude už 15. Každý mi hovorí že mám pekné zuby ale mne samotnému sa moje zuby veľmi nepáčia ... Príde mi že sú hrozne od seba. Na rezaní uzdičky som bol pred 4 alebo 3 rokmi. Rodičia tvrdia že strojček na zuby je mi zbytočný, že keď mi budú rásť zuby *múdrosti* všetky zuby potlačia a tým mi medzery zmiznú.No ja si to nemyslím pretože tie zuby *múdrosti* mi idú hrozne do kriva a budem ich musieť trhať takže mi asi ostatné zuby nepotlačia. Neviem prečo ale chcel by som nosiť strojček :D ako tak aby som sa na strednej páčil dievčatám :D

Pag

Ano, dobre robis, je to cool, zacina to strojcekom, pokracuje roztatou perou, tetovanim hada a na zaver odfaklenou aspon jednou nohou, 'tedy uz posobis ako veteraan. Aj ja som nosil strojcek, lebo ja som mal tak predsunuty a vyrazny predkus, ze ked som lezal v kychyni na gauci (tzv.tele-gaucing), tak som dokazal zobkat mamine kolaciky, ktore boli na kuchynskom stole (kazdy chce byt bliizo kuchyne, of course). A co sa tyka zdravia, tak kazdy ma na vyber, bud stravi polku zivota v krcme pri okne alebo v cakarni u lekara. Da sa aj inak, ale na co? Na keruu onuu, ze?

MarekTadeas

Všetko ohľadom strojčeka viem ... :) Aj to že si musím dávať na každú noc po vybratí strojčeka násadu. Moja mama mala tiež strojček a všetko mi o tom poveda ...

Alica81

Aj ja rozmýšľam nad strojčekom, ale ja už nerastiem. :D Určite sa poraď so zubárom, rodičia ani ty nie ste na toto odborníci. Ale zase ja teraz banujem, že som si strojček nedala ako tínedžerka, teraz by sa mi už asi všetci smiali. :D

upozornenie

Malokto vie, ze zuby sa po zlozeni strojceka budu hybat, posuvat. Nezostanu take rovne ako na konci liecby. Riesi sa to nosenim nocneho strojceka alebo este nalepenim takeho fixacneho pruzku na zadnu stranu zubov - neviem presny nazov. Zvaz, ci toto chces.

MarekTadeas

Raz som bol na rentgene mojich zubov ... Pani nám dala CD so snímkou mojich zubov. CD som si tajne dal do PC. Videl som tam ako mi korunka osmičiek zasahuje do koreňa zubu pred osmičkou.

Ananaska

Mne nasadili strojček v 14 rokoch na odporučanie čelustnej ortopedky, horne som mala dosť krive a tlačili sa vpred, dole som mala o jeden zub naviac, takže sa vytrhol a dal aj tam strojček. Osmičky už vtedy boli dosť komplikovane uložené, no moja zubarka mi na to povedala, len že som chuďa ,lebo ma v buducnosti potrápia. Čelustna mi povedala, že ak sa mi budu v buducnosti kôli nim kriviť tak pôjdu vonku....
Pokiaľ nemaš priliš krivé zuby, nedavaj si strojček..peniaze, bolesť, stres, obmedzovanie v jedle.. mne trocha poškodili čelustné klby, tým, že zuby sa upravovali príliš rýchlo.. v mojom prípade nelutujem, že som mala strojček, skôr mi vadi, že sa niektoré veci trocha zanedbali...

Bubliii

Dost pochybujem ze v 14tich rokoch uz vies predvidat ako ti narastu 8-cky, nehovoris o 7-ckach, ktore su pred nimi?
Ono najlepsie by bolo asi poradit sa so zubarom, ale pokial strojcek nie je nutny, nesla by som do toho. Je to dost drahe a kedze by si ho nosil aspon rok, tak budes musiet riesit zvysenu hygienu, miestami az bolesti pri "upravovani" zubov.. vlastna skusenost.. nie je to nic sexi :D Alebo sem hod foto tvojho usmevu, nech mozeme posudit :p