Odkial maju ludia prachy na Pohodu

Príspevok v téme: Odkial maju ludia prachy na Pohodu
Nepohodak

Chcel som ist na Pohodu, no nemam na nu prachy. Odkial nasi ludia zoberu z tych malych platov tolko penazi, ze si za 99,- eur kupia listok, daju na cestovne a 4 dni su tam, jedia, piju, minaju prachy. Vsetky tie tisice listkov su vypredane, vsetko ubytko, vsetko. Ved tam idu miliony eur. Odkial to beru, ked sa tu stazuju, ze malo zarabame? Keby tolko nedali, mohlo by to byt aj lacnejsie, ale listky urcite cena je podla toho, kolko ludia daju. Co si myslite, sme naozaj taky bohaty slovaci a to len ja som taky chudak? Citim sa ako nula, ze nedokazem tu to, co tisice inych ludi. Ako to oni robia?

rasto212

Chudobné Slovensko je iba fám, somarina a hlúposť. Chudobní sú akurát tak ľudia, ktorí sa v dôsledku ťažkého zdravotného stavu, výpadku príjmu iného člena rodiny a podobne do tejto situácie dostali. Inak nie. Nepoznám rodinu, kde sú obaja pracujúci aby boli chudobní. Je to len akýsi rozšírený blud...

TerezaUK

Slovensko chudobné je, to len horných 10 000 sa má dobre, a to sú tí, ktorí kupujú domy za 100 000 a viac, a keď niekto vloží na účet 10 000 alebo 18 000 pochybujem, že ide o poctivo zarobené peniaze.

Iraa

Ja pracujem v banke v jednom nákupnom centre, rok dozadu nám nainštalovali bankomat do ktorého sa dajú vkladať peniaze. Tento bankomat ľudia vedia naplniť za 1 deň, skoro každý deň sa musí vyberať. Bežne sú tam vklady 10 tisíc, 18 tisíc a podobne... Okrem toho je často pokazený a technik nám povedal že to nieje jednoducho stavané na takú záťaž...
Toľko k chudobnému slovensku.

Simonne

Ale ono si niekedy nenavyberáš. Keď si uvedomíš ako to je na Slovensku, dobré fleky cez známosti tak čo Ti potom ostane? Výroba alebo supermarket. Ok, niekedy sa pošťastí aj obyčajnému človeku zohnať dobrý flek ale je to skôr výnimka ako pravidlo. A bohužiaľ tieto profesie ako operátor výroby nie sú dobre ohodnotené, min mzda.

rasto212

Nič v zlo, viem, že niekde je situácia ťažká, ale podľa prejavu mi neprídeš ako hlupák, ktorý musí a je odkázaný robiť za 450 e v čistom. To nie je plat, to je priam almužna :(

Iwan444

Slovensko ze vobec ale vobec nieje chudobne.
To vidis len ty tak pretoze asi ty tych penazi moc nemas (nemyslim to v zlom).
Treba sa pozerat na ine veci ako na pohodu... Ludia maju dnes tolko penazi ze nevedia co s nimi... Ako to dosiahli to uz neviem...

malala

tiez ma trapi to co Iwana, to ozaj nechapem, kde na toto beru. ta Pohoda trochu tiez, ale len malinko, keby si chcel, to by si dal, tolko stoji aj najlacnejsi tabor pre deti a pod.

Iwan444

Odkial maju ludia na statisicove byty? developeri stavaju ako o preteky a vsetko je dopredu vypredane - byty za 200-300 tisic v centrach velkych miest. To ti povie kazdy realitak.
Odkial maju ludia na stotisicove auta ? - su ich plne parkoviska obchodnych domov..
99 eur na pohodu by ma trapilo najmenej

Nepohodak

Mam 26, zarabam 450 eur, miniem to na stravu, rodicom davam na byt, kedze u nich byvam, na oblecenie, mobil a cestovne do prace. Skoro nic mi nezostane. A tu nejde o 100 eur, tam clovek vela minie ak nechce jest iba suche rozky a vseyko je tam predrazene vraj. Studenti maju z brigad a nemali by si to odlozit napr. na buduce byvanie alebo nieco dolezitejsie? Chapete, ze sme chudobne Slovensko a taketo drahe festivaly su vypredane? Tak naco sa ludia stazuju, ze nemaju peniaze? Ved je to u nas 1/3 vyplaty! Ja toto nechapem, ja si tiez chcem nejako na takyto vylet nasporit. Ratam, ze tam treba aspon takych 200-300 eur aj s cestovnym, aby si to clovek uzil.

Timea222

Ahoj a kolko mas rokov? Mna tieto festivaly nikdy nebrali, pritom hudbu milujem, ale tlacit sa tam a slopat to nie je nic pre mna. A odkial na to ludia beru...tak bud setria, alebo im daju rodicia. 100 eur nie je az taka velka suma.