Opatrovateľka v zahraničí

Príspevok v téme: Opatrovateľka v zahraničí
EmiliaOP

Krásny deň všetkým, sledujem to tu už nejaký ten piatok, väčšinou tu píšete že s tými mzdami na Slovensku to nie je žiadna sláva, ja to pociťujem tiež a preto rozmýšľam nad prácou opatrovateľky v Rakúsku, Nemecku prípadne niekde inde v EÚ. Viem, že ide o ťažkú a náročnú prácu, no mne by to by to vyhovovalo, nemám totiž rada kolektív. Nie som týmový hráč, radšej idem sama za seba. V práci sa vždy našiel niekto kto ma šikanoval, preto by som chcela robiť niekde, kde nebude veľa ľudí. Máte niekto skúsenosti s touto prácou? Stačí len opatrovateľský kurz alebo potrebujem niečo viac?

upozornenie

odvody v kazdom state asi ine, neviem. Ja som uviedla sumu v cistom, ktora jej uz zostane.Urcite to nie je zlata bana, ak mas teraz fajn plat. To sa oplati ak niekto zaraba minimalku u nas. Je to psychicky narocne, pacienti su casto v zlom stave, rodina setri na com sa da,lekar na opatrovatelku casto pozera akoby bola z tretieho sveta atd. Mozes samozrejme natrafit i na dobru rodinu. To ale dopredu nikdy nevies.
A samozrejme lepsie je platena zdravotna sestra s praxou ako ked by si zacinala bez praxe len s kurzom.
Obdivujem zeny, co sli do zahranicia bez znalosti jazyka. I takych je vela.

EmiliaOP

No za tie dva týždne si predstavujem okolo 1000 euro. Aké sú tam odvody? Neviem či sa mi to vlastne vyplatí...

upozornenie

Ja som mala na mysli sumu pri odpracovanych 2 tyzdnoch 24/7 a 2 tyzdne doma.
Zmluva asi bude zalezat od agentury, no väccsina chce zivnost.

upozornenie

Chodia na 2tyzdnove turnusy, ubytovanie a strava gratis. Najviac info by si ziskala, ak by si s nimi cestovala vlakom.

DidiDidi

nemusi robit na zivnost, da sa aj na zmluvu. zarobok zalezi od toho na ako dlho tam ides, ci na cely mesiac alebo na striedacku kazde dva tyzdne?

EmiliaOP

Pracuješ ako opatrovateľ? Za 700 - 1000 euro by som do zahraničia určite nešla :D 700 euro máš aj v Bratislave v domove dôchodcov.

upozornenie

Zeny si ale aj tam robia prieky. Pri opatrovanom sa striedaju dve opatrovatelky a skoro vzdy jedna druhu ohovara a odovzdava jej pacienta a domacnost v zlom stave.

upozornenie

super, tak potom opatrovatelsky kurz, zivnost a najst si dobru agenturu. Predpokladany zarobok v cistom 700 - 1000 eur

EmiliaOP

Cudzie jazyky som nespomenula nakoľko je to samozrejmosť, hovorím aktívne anglicky a nemecky. Učím sa taliansky.