Priznanie rodicom

Príspevok v téme: Priznanie rodicom
rasto212

Potrebujem iba radu a nie ziadne mudrosti chytrych ludi. Rodicia a kamosi ma bombarduju otazkami o frajerke a podobne. Ja mam vsak kamosa. Ak im to poviem, bude to pre nich obrovske sklamanie, ja to viem, ale jednoducho neviem si najst dievca, neda sa to. Co mam robit v tejto hlupej situacii ked nechcem nikoho sklamat ani urazit. Neviem sa sam z toho vymotat a je mi to luto :(

Bubliii

Rasto a co sa ma zmenit? Tvoja orientacia? Pripustil si si aj moznost, ze mozes byt bisexual??
Osobne si myslim, ze sa naozaj nemas za co hanbit a co "priznavat", priznavaju sa zlociny a nie pravda. Byt tebou, zvazim odbornu psychologicku pomoc hlavne kvoli tym pocitom viny, ktore podla mna uz u teba presahuju nejaku unosnu mieru. Ale nie som psycholog, len pisem, co by som urobila ja. (aby si to tu niekto nebodaj zle nevysvetlil)

alanitka

tak ako raz to bude musiet prist a podla mna je lepsie sa priznat takto teraz ako ich zas drzat a zivit nejakou hlupou nadejou

zewa

Pozri si serial Gentleman Jack (8 casti ma a jednu seriu zatial). Najdes aj na Youtube v anglictine alebo na HBO GO s titulkami aj nadabovany (je aplikacia na mesiac ci týždeň zadarmo na vyskusanie, odporucam pozerat s titulkami, ten originalny prejav za to stoji). Mozno tam najdes nejaky navod ako byť sam sebou a najst trochu viac odvahy. Je to natocne podla skutocnej udalosti, presnejsie podla dennikov, ktore obsahuju 4miliony slov. Dej sa odohrava pred 200 rokmi.
Si homosexual. Mozes byt stastny. Aj sam sebou. Nie je tvojou povinnostou to nikomu hovoriť. No ak chces, chapem obavy. Mozes to povedat aj listom. Ci to niekomu povies alebo nie, to ze si gay sa nezmeni. Ked o tom nebudes rozpravat, neodstane sa to. Vies, nie je nasou ulohou v zivote starat sa o inych. O to ako spracuju rozne informacie. S tym sa musia popasovat kazdy samostatne.

rasto212

Asi je to hlúpe, ale je to tak. Ja si to nedokážem predstaviť ani len vo sne, to ako by som sa mal niekomu zdôveriť...

rasto212

Kamosov a kamosky mam ale ja nikdy na to nebudem mat guraz to povedat niekomu. Ja to mam tak, ze sa za to hanbim, lebo ja som uplne normalny ch, vobec ani naznakom neposobim ako homosexual. Ja som si vzdy tvrdil, ze som bi, ale proste uz viem, ze baby ma nelakaju (aspon teraz) Teda hovorim o tej sexualnej stranke. Tiez ak sme na pive co samozrejme chodim, tak vsetci tam riesia baby, kukaju po nich a je mi to divne a neviem co mam v tych chvilach robit a tak :(

Bubliii

Nuz, verim, ze to pre teba nie je lahke. Zial, to aki sa narodime si nevyberame. Vek vobec neries. Ak sa na coming-out budes citit v 31, je to rovnako ok, ako aj keby si sa na to citil o 10 rokov. To je len taka formulka, ze ludia by v 30tke mali mat "zariadeny" zivot a pritom v praxi to tak casto nie je (vid aj toto forum).
Rodicia pravdepodobne uz premyslaju nad vnucatami a pod., takze chapem aj ich otazky. Nemas nejakeho velmi dobreho priatela, s ktorym by si nacal temu o svojej orientacii. Mozno, ked to povies jemu, tak sa ti ulavi. (teda ze predpokladu, ze nie je voci gayom nejak negativne naladeni). Mne kamarat hovoril, ze tiez to riesil takto postupne - on sice zacal rodicmi a potom kamaratmi, ale tiez nie naraz. Su to citlive veci.. ale dnes vidim, aky je stastny ze uz sa moze prijimat taki ako je aj ludia okolo neho to vedia. A to uz tiez mal nejak pred 30tkou.