Mám anorexiu ?

Príspevok v téme: Mám anorexiu ?
Lll7

Ahojte
Mám 13 rokov som vysoká 163cm a vážim 43kg
A asi mám anorexiu.
Za posledné 3-4mesiace som schudla 4-5kg.
V škole som nejedala asi pol roka , a doma jedávam čo najmenej . Keď si to nevšimnú moji rodičia tak nejem aj viac ako 24 hodín ( to sa stane aspoň raz do mesiaca ) .
Napíšte mi prosim vás či je moja váha normálna alebo že čo je to so mňou .
Ďakujem

Tomas12345

Ano trpíš anorexiou, splnas na to nasledujúce kritéria že normálne neješ a máš silnú podváhu a ešte si to ani neuvedomuješ.

Vidím to tak že máš len dve možnosti. Bud okamžite začneš normálne jesť, (postupne navyšuj množstvo zjedeného jedla až na normálnu úroven), alebo musíš vyhladať psychiatra ktorí ti nasadí liečbu a pomôže ti sa z toho dostať on.

bia554 :

Nerobí si srandu. U anorektičiek to je tak že oni aj ked majú silnú podváhu, neuvedomojú si to, ba dokonca niektoré si ešte myslia že sú ešte stále tučné a ešte viac chcú chudnúť.

Rizzy

Podla mna je velmi trufale niekomu cez net pisat, ci ma alebo nema taku, ci onaku diagnozu... A ty autorka, ty vyhladaj odbornu pomoc, ked mas pochybnosti.

Kataka10

Ahoj ano mas anorexiu. Nikto neje 24 hodin len preto ze mu nechuti. Hlavne ak si pri tom davas pozor na to aby si to nevsimli rodicia. Robis presne tie veci ktore som robila ja na zaciatku svojej PPP a potom to trvalo utrapnych 12 rokov kym som sa dostala z bludneho kruhu a neznicila si uplne zdravie. Si este mladucka a mas zivot pred sebou, bolo by zle keby si tejto chorobe prepadla. Porozpravaj sa z rodicmi. Okolie ti pomoze prestat s tymito zlymi navykmi, skor nez bude neskoro.

ahjajjaj

ahoj Lll, neviem posúdiť, či máš anorexiu. Výška a váha v Tvojom veku veľa nenapovedajú, moja dcéra má 12,5 roka, 160 cm a váži 39 kíl. Určite nie je anorektička, lebo má chuť do jedla. Detská lekárka hovorí, že ono to tak deti v tomto veku tak zvyknú, narastie aj viac centimetrov, zastaví sa v raste, priberie. Potom znova narastie atď.

Čo je dôvodom, že nechceš jesť? Nemáš chuť, alebo sa bojíš, že priberieš?
Ak nemáš chuť, pomohli by nejaké vitamíny skupiny B, alebo aj odber krvi, či nie si chudokrvná.

Riia

Ahoj.
Vaha je nizsia nez by mala byt. Ale to sa da napravit.. Skor by si mala patrat po tom, preco to robis? Co ta k tomu vedie? Trapi ta nieco?