môjmu psíkovi je zle

Príspevok v téme: môjmu psíkovi je zle
yorkshireterrier

dobry den mám jeden problém mám psíka je to yorkshirsky terrier a bude mat už 11 rokov. na svoj vek sa vôbec nespráva a chová sa stále ako šteniatko. predvčerom ráno som s nim bola a bol úplne v poriadku hravý, šťastný, vrtel chvostíkom všetko bolo v poriadku až do poobedia. prišla som domov a keď som ho volala bol stále dole vonku a vobec má ako keby nepočul ani sa na mna nepozrel ale myslela som si, že je iba rozospaty a ešte k tomu bolo teplo, tak som to neriešila. po pár hodinách okolo 9 vecer som znova prišla domov, bola som na záhrade a videla som navracane granule na tráve. tak som ho išla nájsť a ležal dole pri miske s vodou stále iba pije, trasie sa a moci. vracal približne 4 krat v ten den inak už nie. v tých zvratkoch boli iba granule, pretože ho ani ničím iným nekrmime...(ale aj tak mi to bolo divne pretože väčšinou vracajú penu alebo žlč) včera bol zase stále pri miske a stále iba pije a vymoci sa úplne hocikde a keď leží tak sa aj trasie. a dnes je viacej živší, že aj behá a konecne udržuje nejaký očný kontakt a dokonca zjedol aj kuraciu šunku ktorú som mu skúšala dat, ale teraz ju vidim vyvracanu. vôbec tomu nerozumiem čo mu môže byt. hrozné sa oňho bojim a samozrejme že som chcela ist dnes k veterinárovi ale videla som že sa mu dnes polepšilo teda doteraz som si to myslela... otravu zjesť nemohol pretože mame veľký dvor a zdrziava sa len tam. k tomu mame aj druhého psíka s ktorým vsade beha a ten žiadne problémy vďaka bohu nemá. granule sme nemenili, majú stále tie iste a nic iné im nedávame. vôbec nechapem, prečo sa to deje že z hodiny na hodinu sa z hraveho psíka stane toto... neviete čo to môže byt?

99domima

V takomto veku mu už tie teplá asi nerobia moc dobre ale podľa mňa by to mohlo byť aj niečo vážnejšie, osobne by som s ním šla k vetovi lebo už keď viac dní po sebe vyvracal jedlo už musí byť aj celkom vysílený podľa mňa

klaksima

moze to mat kludne z toho tepla co je vonku ale aj z toho, ze uz nema najmenej rokov. treba s nim zbehnut k veterinarovi.

simiona

Aj ja si myslím, či sa neprehrial z tých horúčav? Vraj pomáha prikladať k psovi mokrý uterák. Ale radšej sa porad s veterinárom, čo mu naozaj je. Možno mu niečo nesadlo, čo zjedol. Ja svojho psa teraz stále osprchujem, keď prídeme z prechádzky, samozrejme príjemnou vodou, ani teplá, ani studená, aby nedostal šok.

topmanager

úpal alebo úžeh môžu dostať aj zvieratá. Pes má dostať normálnu dávku jedla a čo hneď nezje, treba odložiť. Stačí ho kŕmiť raz denne. Samozrejme, všetko platí, keď je zdravý. Teraz keď je chorý mu môžeš dať vypiť acidko. Je to ľahko stráviteľné jedlo a odporúča to aj zverolekár pri chorobou oslabenom psovi. Ale zobrať k zverolekárovi, určite. Ďalším dobrým jedlom keď je chorý je varené vajíčko. Prípadne hustá polievka so strúhanou mrkvou a vareným vajíčkom. (bez soli samozrejme).

Ananaska

Zvieratko ide až na doraz... zle mu je už možno dlhšiu dobu, len sa nestažuje ako človek už pri prvom pichnuti..takže treba ist do veterinara....

Matyo

Šunka je pre psa absolútne nevhodné jedlo, obsahuje dusitanovú soliacu zmes E250 a samozrejme čím menej kvalitnejšia tá šunka je, tak je tam tej soli viac...

yorkshireterrie

...musím ešte dodať že moj psík sa veľmi rad napapa dokonca mu niekedy musím aj granule brat aby nepraskol a preto mi je to heozne divne myslela som si že sa iba vtedy prejedol ale 2 dni je už dlha doba...:(