Mačka vykonáva potrebu tam kde nemá.

Príspevok v téme: Mačka vykonáva potrebu tam kde nemá.
bea2468

Dobrý deň. Mám problém s 5 mesačnou mačkou. Máme ju 3 mesiace a zatiaľ bolo všetko ako má byť. No raz robila zlobu a tak ma vytočila že som na ňu nakričala a schovala sa predo mnou. Za chvíľku nato počujem jak škrabala do perín. Pozrela som sa a videla som ju ako my znečistila periny a následne to chcela zahrabať... To ma ešte viac napálilo a čapla som ju. Viem že si to u mačky nemôžem vôbec dovoliť ale mala som strašne nervy. Spravila to potom zas za 3 dni. Namočila som jej do toho ňufák a čapla som ju. Odvtedy už som nato dávala pozor a teraz pred chvíľou to spravila zas....Neviem v čom je problém. Všetci vedia že akú povahu majú mačky a tak som sa aj k nej chovala. Keď ide na záchodík tak nečistoty vyberiem za pár minút a komplet celý záchodík jej mením raz do mesiaca. Takže to má furt čisté a podstielku kupujeme furt tú istú. Teda chcela by som vedieť že prečo a aký dôvod má nato že to robí, lebo prvý krát to spravila po tom čo som na ňu nakričala, tak chvíľku som si myslela že sa ma bojí a neverí mi, ale furt sa ku mne túli a všetko je fajn. Len prosím o nejaké rady ako zabezpečiť aby tam nešla vôbec, lebo ak to bude pokračovať ďalej tak budem zvažovať pre ňu nového majiteľa. Ďakujem vopred za rady. Pekný deň.

Defcon

Takisto treba mat zachodik na kludnom mieste, macka chce mat pri tom sukromie . Podstielku neparfumovany mackolit, ci ako sa to vola. Ale ako napisali skor, dost pravdepobny je zdravotny problem

Nope

Ak macka prestane pouzivat svoje wc a cika na ine miesta v byte, ide bud o psychicky problem (nevhodne prostredie, nove zviera, novy clen rodiny, strata clena rodiny, odchod clena napr. na internat....) alebo ma zdravotny problem s mocovymi cestami, ktory moze byt bolestivy, zachodik sa moze spajat s bolestou a preto ide inam :) potrebuje vysetrenie

Qwerty

Môj kocúr keď mal zdravotné problémy tak sá vždy vymocil na iné miesto.Macky takto upozorňujú na seba že niečo není vporiadku ,keď majú problém.Moj kocúr mal problém soblickami ,musel zjesť otráveneho hlodavca.Chudsk napriek snahe veterinára to už nerozhodil.Kricanie a bitie zvieratá nepomôže.

Ananaska

Mačka je pomstichtiva :D spravila to preto, lebo sa na nu nakričalo :D alebo ma nejaký zdravotný problém a takto to prejavuje, my mame kocúra, ktorý sa za celý svoj život nenaučil chodiť na wc, len na podložky..istu dobu značkoval, prišli sme na to, že ma niečo s uchom, po operácii prestal, takže treba zistiť príčinu