Už rok mi je nevoľno !! PROSÍM O RADU

Príspevok v téme: Už rok mi je nevoľno !! PROSÍM O RADU
lucas123

Pekný deň Vám prajem,

chcel by som sa s vami podeliť a taktiež si aj trochu vyliať srdce nakoľko už neviem čo so sebou a lekári sú úplne mimo. Mám 23 rokov, študujem žurnalistiku a tento rok som mal mať štátnice, no od minulého leta 2018 mi je strašne zle od žalúdka na zvracanie - nikdy som však nezvracal. Začal som to riešiť, hneď a to gastroenterológom - hadica spravená, všetky výsledky negatívne, žiaden helikobakter a žalúdok je vraj v poriadku. (poslal ma taktiež na infektológie, kde parazity a podobné veci boli negatívne). Jedine čo mi zistil zo žalúdka je intolerancia na laktózu, sacharidy a diaminooxidázu (histamínová intolerancia). Na základe 50%-nej intolerancie ma poslal na imunológiu, že treba spraviť testy na potravinové alergie a HITku. Išiel som. Po mesiaci čakania na výsledky bolo všetko fajn. HITka sa z krvi nepotvrdila a pár alergií na veci, ktoré ani nekonzumujem. Tak som išiel riešiť ďalej, pretože môj gastro hneď od začiatku nevedel čo so mnou. Tak som išiel riešiť neurológa, pretože ma bolel chrbát aj sa mi hlava točila, búšenie srdca atď. Podotýkam, že stále mi bolo veľmi nevoľno od žalúdka. Doktorka na neurológií povedala, že som posťahovaný ale, že od chrbta mi zle nemôže byť. Dala mi lieky na točky, dorsiflex a klasické lieky na chrbát. Všetkému som dával čas no popritom som sa snažil dokončiť školu, čo bolo MEGA náročné pri mojom stave. Učte sa alebo robte bakalárku či seminárky, keď Vám je stále nevoľno na zvracanie.
Samozrejme, že nič nepomáhalo, zle od žalúdka stále pretrvávalo. Známi mi vybavil dobrého gastra v Šamoríne, ktorý sa ponúkol, že sa na mňa pozrie a keď to bude potrebné tak mi spraví opäť hadicu. Tak sa aj stalo a opäť žalúdok bol úplne v pohode vraj som tam mal len trochu žlče. Takže tu som zasa nepochodil. Nakoľko som z BA a do Šamorína sa mi ťažko chodilo tak som opäť navštívil gastro tu v BA. Stále som nosil vzorky na testy, všetko negatívne. V NOVEMBRI, skoro po 5 mesiacoch ho napadlo, že mi spraví aj on krv + hitku ale, že výsledky budú až po novom roku. Super. Takže v 2019 som si prišiel pre výsledky a hádajte čo? všetko úplne v poriadku. Na jednej strane sa človek teší, no na druhej strane pri dĺhopretrvavajúcich ťažkostiach si už aj praje aby tam niečo bolo a išiel sa liečiť. Keďže pán doktor bol natoľko ochotný, až mi povedal: "veď vygooglite si a ja už neviem čo s vami.". ďakujem veľmi pekne teda. Keďže som nevedel čo ďalej tak mi obvodný lekár povedal, že nech skúsim psychiatričku. To ma celkom zarazilo pretože mi to neprišlo ako psychický problém ale ok, išiel som. Samozrejme, že objednanie trvá mesiac. Do vtedy človek môže aj skapať. Ale dobre. Jediné čo mi pomáhalo bol Degan alebo Torekan, len tieto lieky sa nemôžu brať stále. Konečne som sa dočkal psychiatričky s ktorou som sa porozprával a na koniec mi dala antidepresíva - sertralin. Čudoval som sa pretože, ako som už spomínal, psychicky som sa cítil fajn. Hovorím si fajn tak vyskúšam lebo moja mama mala podobný problém ako ja, že jej bolo stále zle, len ona to mala z depresie. Tak teda som začal užívať Sertalin a ani po mesiaci som necítil zlepšenie. U druhej návštevy psychiatričky mi bola dávna zvýšená a ešte sa ma opýtala či mám v poriadku štítnu žľazu. Veru to ma nenapadlo, nie som lekár, som jej povedal. Tak na základe tohto som išiel k obvodnému, ktorý mi zobral krv a hodnota TSH bola zvýšená. Fajn, no teraz sa dostať ešte k endokrinológovi. Všade ma odmietli, na kramároch mi povedali, že pokiaľ nebývam na kramároch tak ma nezoberú. Toto sa môže diať asi iba na Slovensku. Nakoniec som si našiel súkromnú, samozrejme, že za poplatok ale tá ma zobrala do týždňa. Sono ukázalo, že je akoby "zdeformovaná trochu" a krv ukázala aj to, že TSH je opäť zvýšene a moja štítna žľaza sa bráni proti sebe samej. Takže som dostal Eutirox 25mg, ráno, ktorý teraz beriem už asi druhý mesiac.

Ešte také rýchle zhrnutie. Nevoľnosť prichádza hocikedy. Hneď po zobudení, niekedy po jedle, niekedy keď len tak idem von alebo nakúpiť potraviny. Sú dni kedy mi je úplne dobre ale potom sa to zasa vráti. Príklad dvakrát zjem napr. chleba s niečim a po tretíkrát mi je z toho istého zle. Ospalosť, únava, vyčerpanosť, búšenie srdca a nevoľnosť ma natoľko začali obmedzovať, že som sa rozhodol štúdium prerušiť. Nechodím ani na brigády, ani von pretože, buď mi je zle alebo sa bojím ísť niekam aby mi náhodou neprišlo zle. Je to veľmi nepríjemné, asi si to viete veľmi dobre predstaviť.

Takže je to už skoro ROK čo sa takto trápim a nikto mi nevie pomôcť, nikto s lekárov už nevie čo má so mnou robiť.
Prosím Vás máte niekto podobný problém ako ja? ako ste to riešili? bola to HITka? Čo vám pomohlo?
- skúšal som už rôzne veci ako aloe vera, kokosovú vodu a nič :(
Neviem si predstaviť takto už viac fungovať.

ModraObloha

Stormzarohom, ahoj a prepáč že odpisujem neskôr, občas tu neprídem aj pár dní takže sa téma posunula niekde dozadu a tam som nedošiel, asi by som sa mal regnuť aby som vedel kde som prispieval.. ale nejak sa mi nechce :D

Autotrakčné lehátko som si vybral sám.. skôr som pozeral na cenu ako na kvalitu pretože nemôžem sa moc rozhadzovať ale na moje prekvapenie som si vybral celkom dobre, dá sa zložiť, neni to žiadne hebedo, no keď som si ho chcel vyhľadať pár mesiacov do zadu že ako sa zmenila cena, tak som ho už nenašiel v predaji. Kupil som ho za cca 115 € + do toho balančnu podložku a cele to bolo v zlave ešte nejakej, čiže celkom v pohode.. a keď tak pozerám videa na tie robustne lehátka tak moje je paráda.. dokonca aj ten balanc s vlastnou váhou tam ide celkom solidne, no je jasne že su daleko lepšie ale aj drahšie... tie kvalitnejšie tak 250+ a aj to nejaka zakladna verzia.. Za mna osobne treba si to vyskúšať a ak to má pomôcť, výsledky bude vidno aj na lacnejšiom lehátku.. potom sa rozhodnuť či zainvestovať do kvality alebo nie. Ohľadom toho či mi to pomáha tak áno, je to jedna z mála vecí ktorá ma vie dobre uvolniť, natiahnuť všetky svaly, dokonca aj trošku "premasirovať" orgány tým že ich gravitácia tlačí opačným smerom. Na druhej strane úchyt na nohy je trošku menej pohodlný ale tých 10 minut vysiet dokážem.. len ja mam problem s ľavím chodidlom v tom že ma nejak začne bolieť.. pravé vôbec.. to ľavé mi aj praská pri chodení a niekedy keď to "pukne" tak ma to až zabolí.. Bol som na rehabilitáciach a aj povedali ako cvičit a aj som cvičil, no aj tak mi to nepomohlo.. preto som zmenil cviky, chrbticu krčnu mam zrejme OK ale mám ju nejak fakt stuhnutú.. puká mi v nej.. a občas ma aj bolí a z toho ma začne bolieť aj hlava. Suche teplo by mohlo byť aj ok, skúšal som infra lampu, občas pomôže ale problem to nevyrieši. Cvičím jogu teraz je to len pár cvikov, cvičím to ráno keď mam všetko skrátené vtedy cítim že sa najviac popretahujem a potom buď ráno alebo aj večer zacvičím autotrakčné na 10 minút.. poslednu dobu cvičím menej aj kvôli energi ale nejak na to aj zabudam.. ale tak 2-3x do týždna zacvičím.. Otužujem sa rád.. hlavne teraz cez leto sa sprchujem tak že vždy zakončujem studenou vodou (už asi 2-3 týždne) predtým som to mal vo zvyku robiť spontanne.. keď som mal chuť ale musím uznať že sa po tom celkom cítim sviežo a nabudený.. v januari som to robil každý den až do marca a potom som si dal pauzu .. ale mám to vo zvyku už pár rokov takto občas to zaradiť to réžimu, rozhodne jedna z tých vecí čo vie chvilkovo pomôcť.

Ty máš tiež nejaké problémy s hlavou ? pamäť, koncentrácia, horšie videnie či periferne vnimanie alebo zaostrovanie ? sustredenie? Myslíš že môže byť problém krčna chrbtica ? Má to určitú spojitosť si myslím ale keď ja nemám žiadnu deformáciu, aspoň to nevidno a na CT čo robili rok a pol dozadu, keď už problémy boli, mi našli akési citujem "výrastky" ale inakšie nič... neviem čo to znamená tie výrastky ale nič konkrétne k tomu nehovorili. Tam ma naučili SM systém cviky ktoré som cvičil aj predtým podla videa, potom som ich cvičil asi další polrok podla toho čo mi ukázali oni... no ani jedna varianta nepomohla.. Najlepšie je pre mna asi joga na pretiahnutie svalov, šliach a všetkého.. a zavesiť sa na autotrakčné lehátko.. není to ani náročne čo sa týka na silu čo mi momentélne vyhovuje pretože dakedy zvládnem sotva toto.. Mám trošku podozrenie že za problémy ako stuhnutosť, praskanie, bolesti chrbtice môže trávenie, nejaké zhoršenie strebávania živín.. nedostatok niečoho.. pretože dakedy ani nevnímam že mam chrbticu a inokedy to len tak z hodiny na hodinu začne bolieť a pukať.. Ako si na tom s trávením? Nejaké depky? Psychické problémy? Nadobličky ? Ja k doktorom moc nechcem ani ísť.. ja už mam k ním odpor.. ale asi by som mal aspoň na tie hormóny hlanve by ma zaujímal stav nadobličky,štítna žlaza.. pečenove testy a potom neurologia a chrbtica ... lenže ja nemôžem len tak prist k obvodnej že chcem to a to... bude sa pýtať prečo a mna ma v hlave už zafixovaného ako nejakého hypochondra čo nič ine nerobí len si prisudzuje nejaké choroby a automaticky chce vyšetrenie.. prosiť sa tam atď.. no neviem.. uvidím čo sa bude dať robiť.. Aké maš ty vyšetrenia a Problémy ? Možno si dám niečo do súvisu aj so sebou, čo cvičíš na chrbticu ?

Stormzarohom

A ak Ťa bolí aj hlava z toho stuhnutého svalstva, tak to suché teplo Ti zoberie trochu aj z tej bolesti hlavy.

Stormzarohom

ModraObloha a to autotrakčné lehátko si si kúpil s tým, že Ti niekto odporučil aj značku? Lebo je ich viacej na nete, keď som kukla. Ešte som nič o ňom nepočula.

A keď máš problémy s chrbticou, tak Ti nepovedali, že ako máš cvičiť? Prípadne na rehabilitáciach Ti nevysvetlili?
Či nemáš tak zmenenú chrbticu, žeby trebalo zmeniť aj druh cvikov? Lebo pravidelné cvičenie pôsobí proti stuhnutému svalstvu. Myslím na tú kŕčnu chrbticu u Teba a okolité svalstvo. Tiež by si mohol použiť suché teplo na toto. Napríklad nejaký vankúš s obilninami z netu. A aj tie masáže sú dobré pre svalstvo.
A otužovať sa nezvykneš? Mne to pomáha.

Hlavné hormóny Ti pozre aj všeobecná, to ona vie či to stačí pri Tvojich príznakoch. Neurológ Ti pozrie reflexy a zrejme by Ťa poslal na EMG vyšetrenie.

Máme obdobné príznaky.

ModraObloha

Zdravím, vidím že veľa mladých ľudí má podobnú skúsenosť s doktormi ako ja... dokonca som aj ako lucas musel ukončiť vys. školské štúdium pretože to sa proste nedá sústrediť sa na zdravie aj na školu.. a hlavne keď sa človek cíti zle tak mu nejde po rozume nejaká škola ale zaujíma sa o to dôležitejšie (zdravie)... najhoršie je že nik ta nepochopí... väčšina čo nezažila verí výrokom lekárov, a to že si hypochonder, že máš naozaj nejaké psychické poruchy prípade že si simulant atď.. ja osobne nie som schopný tiež fungovať ako človek, preto nechodím do práce.. ale nárok na PN nemám pretože mne nevedeli nič nájsť a po čase som už aj vzdal nejaké riešenie s doktormi.. chcel som vyšetrenie? Tak som sa musel prosiť u obvodnej.. ak mi náhodou aj dala odporučenie tak s tým že už za ňou chodiť nebudem... čakačky pri doktoroch aj celý deň.. len kvôli tomu že mi spraví jedno vyšetrenie a potom ma objedná na ďalšie vyšetrenie ( zase pri ňom) ale o týždeň a ešte sa za to platí.. hlavná vec že známemu všetky všetrenia spravil zadarmo, nemusel chodiť na 2x a ešte predbehol všetkých čakajúcich s tým že je objednaný... vitajte na slovensku kde keď ste chorý ste v prdeli.. Mňa už aj z časti rodina má za "pošuka" v očiach druhých som 0 pretože nepracujem a nie som spoločenský.. nevzdávam to, snažím sa tak ako len viem aby som sa dal do poriadku a našiel si prácu a tak.. len to nepochopenie blízkych niekedy zaťažuje.. rád by som vedel kde je u mna problém, z časti to mám podobné ako ty.. tiež problémy so žalúdkom hadica 3x robená.. raz našli HP a raz žlč v žalúdku inak nič.. mal som nejake lieky na HP a potom aj proti kyseline ktoré som rovno vyhodil pretože je nezmysel aby som mal prebytok kyseliny.. únavy.. hlavne po jedle.. občasné bolesti žalúdka.. problémy so stolicou.. s pamäťou, sustredením.. občas malátnosť a zahmlené videnie.. koncentrácia nulová... a dalšie veci.. no tiež ako teba ma posielali len k psychiatrovy a to akože fakt nemienim, nepovažujem to za liečbu, bohužial je to jediná možnosť ako ta pochopia aj ostatnýíže ti niečo je a máš aj nárok na nejakú PN či invalidný... v opačnom prípade si zdravý... Inak mne robili aj alergie ale mal som len na Kazein (mliečnu bielkovinu) robili aj na HIT to bolo v poho, tiež cukor atď.. Lepok .. všetko OK... Jediné čo som mal celú dobu zvýšené bolo kyselina močová.. naposledy merané 2 roky dozadu a bola stále zvyšená.. je to sranda pretože purínom v strave som sa vyhýbal.. a aj kakau.. Mám aj chrbticu .. krčna chrbtica býva často stuhnutá... dakedy ma bolí a niekedy mi až puká v nej .. aj ked sa nadýchnem vtedy ma vie boliet aj hlava z toho.. hrudnú chrbticu mam trošku vtlačenú a lopatky mierne dozadu posunuté.. no a mam podla rtg viac zahnutú kostrč "dnu" Tiež som cvičil SM systém ale nejak mi to nepomáhalo cvičil som to dlho.. teraz cvičím väčšinou ráno jogu.. hlavne na ponatahovanie.. nejake lahšie cviky a potom mam autotrakčné lehátko to si dávam ak cvičím tak 10 minut dole hlavou to vie dobre uvolniť chrbticu.. ale je to len také udržiavanie.. zlepšenie nenastalo za 5 rokov čo cvičím na chrbticu v žiadnom z prípadov a to som jedno obdobie aktívne plával (3-4x do týždna) cvičil a behával.. + brigáda.. (to bolo pred problémom s mozgovou hmlou a mega únavami ) a aj tak nič.. Osobne mam skôr podozrenie na žaúdok .. ked sa cítim fajn čo sa týka žalúdku tak aj chrbtica vie byt v pohode a ani ju nevnímam.. keď mi je nanič od žalúdku tak vie byť aj bolest chrbtice.. alebo nejaká stunutosť a tak... rád by som si dal ako tak dokopy tú chrbticu ale neviem čo robiť.. Najviac mi vie pomôcť asi hladovka... na kokosovom oleji.. ale musím sa sám citiť na to... lebo raz som to spravil "nasilu" že som musel nejak pevnou volou to zvládať a nebolo to také dobré ako keď prirodzene niesom hladný a len si dam kokosový olej.. vtedy vie byt aj energia atď.. Ak by som mal ist k doktorovi tak asi Neurolog a Endokrinolog .. tú štítnu by ma zaujímalo no a u neurologa som nebol.. Ako tam prebieha vyšetrenie? Inak na štítnu môže aj obvodná spraviť vyšetrenie? Prípade na pečeň ? Vdaka a prajem vám nech sa vam to zlepší.. niektoré choroby tak beru energiu a chuť žit že sa to už ani nedá nazývať život.. hlavne ak to má človek niekolko rokov a stále je v tom kruhu..

Stormzarohom

Podobné problémy a to si bola u súkromnej imunologičky a súkromného infektologa? Viem, že existuje istý test na alergie volá sa ELISA/ACT.

podobne problemy

ja som tiez zacala mat podobne problemy v 23, zo dna na den, zavraty, nepretrzite nevolnosti a dopadla som rovnako, musela som nechat skolu, chodila po doktoroch a jasne ze mi .ovno pomohli. a ked chces nejake specialne vysetrenie, treba ist sukromne a zaplatit si. tak mi rozsirene testy zistili mnoho potravovych alergii, plucne chlamydie a podobne. este si daj spravit western blot test na boreliozu, tam ju skor detekuju ako v obycajnom. a velmi vela ludi ma problemy s boreliami.

tiez ma poslali aj k psycho, najviac sa mi paci, ked nevedia co cloveku je a hodia to na nervy. jasne, zdravy mlady clovek asi vie, ze nieco nie je ok, ked zo dna na den mu "odide" zaludok a podobne. mne osobne ale najviac pomohla alternativna terapeutka p. Albertova, ale neviem, ci este prijima novych pacientov. je to narocne u nej, lebo vyzaduje disciplinu, je tam vela toho, co clovek musi dodrzat, vramci stravy, cvicenia, doplnkov (trikrat som u nej zacala liecbu a ani raz nedokoncila, lebo to sa rata na mesiace/roky, vzdy som tak polrok vydrzala a potom som sa tomu nemohla plne venovat, lebo som mala x inych povinnosti), ale ona jedina mi pomohla dostat niektore veci pod kontrolu, aj ked stale nie som 100% fit

tiez mam problem s autoimunitou, tak ako ty (ta stitna zlaza co utoci sama na seba) ale iny, ked som dostala lieky od lekara na imunitu tak mi to zautocilo na inu cast tela, proste otras. podla mna autoimunita neexistuje, telo nie je blbe predsa aby samo na seba len tak z nicoho nic zacalo utocit a v skutocnosti je za tym nejaka nakaza (bakteria, virus...) ktoru nevedia zistit a imunita sa ju snazi zacielit a zlikvidovat ale nejde jej to a tak nici cely ten organ

laktoza

vymenuj vsetky zistene a potvrdene alergie, intolerancie, lieky aj doplnky stravy, ktore beries, pozriem sa ti na to