Spolocne byvanie

Príspevok v téme: Spolocne byvanie
vsbm

Ahojte, priatel ma davno po 30tke, ja nieco pred 30tkou. Sme spolu vyse roka a ja by som uz rada sla do spolocneho byvania. On zije s rodicmi a sice som mnou chce spolocnu buducnost, ale nejak sa do toho nehrnie. Je to prilis skoro? Pre mna spolocne byvanie neznamena nic zavazne, ako napr sobas alebo deti, ved je to len o tom aspon zistit ci to bude fungovat a hlavne mat vlastne sukromie konecne. Ci sa mylim?

Bubliii

Nemas zac, hadam ti to trochu pomoze. A rodicov mozete riesit ked to bude naozaj potrebne. Zdaleka neplati ze kazdy senior je zakonite priputany na postel. A keby aj taka situacia nastala, opat su moznosti ako to riesit. Ale na to mate hadam este cas a tak teda dufam, ze situaciu vyriesite k obojstrannej spokojnosti :)

vsbm

Bubliii - je pravda, ze jeho rodicia su po 60tke a obaja maju zdravotne problemy, ale ako vravim, nepotrebuju nepretrzitu starostlivost a opateru, ktory by si vyzadovala, ze s nimi bude do smrti. Tak ci tak, ak chce mat vlastnu rodinu so mnou, skor ci neskor sa rozhybat musi.

Dakujem ti za nazor a radu, velmi si to vazim, naozaj, skusim sa pozriet na tie fora

Bubliii

Tak to, ze je jedinacik, by nemal zneuzivat ako vyhovorku. Pochopim, keby maju rodicia pomaly 70+ a zdravotne problemy, ale pochybujem, lebo aj ty pises ze su sebestacni. Predstavenie rodicom..no je to take individualne, mne napr tiez vadilo ze ma muz predstavil mame pomaly az po vyse 2 rokoch, to uz sme spolu aj byvali a on stale nic. Nase rodiny sa v podstate 1x stretli az na svadbe, co je tiez dost netypicke, ale okolnosti to tak proste zariadili. Nastastie mame vsetci medzi sebou vyborne vztahy, nejak to neovplyvnilo.
Skus sa s nim este porozpravat, pouzi rozumne argumenty. Skus popozerat pripadne aj na inych forach (mojasvadba napr.) ci nenajdes podobnu temu. Lebo pokial nejde o financie tak mi to pride z jeho strany ako lenivost a neochota menit zabehany zivot. A 30tnika uz tazsie presvedcis ako o 10 rokov mladsieho muza. Roky vsak bezia, pises, ze chcete rodinu, tak nemozes predsa teraz cakat x rokov, kym sa rozmysli...

vsbm

A najhorsie je, ze keby som si to nezazila na vlastnej kozi a bola na opacnej strane a niekto mi rozpraval ze je v takejto situacii, tiez by som ho najskor vysmiala ze preco je s takym clovekom vobec vo vztahu... ale kedze v takej situacii som, viem ze to byva casto komplikovanejsie nez sa zda..

vsbm

Bubliii - Ja sa na to pozeram presne tak isto, je to skuska ale zaroven prirodzeny dalsi krok pre dvoch, ktori to myslia vazne, co (dufam obaja) myslime. Hlavne preto, ze uz nemame 18 predsa, sme dospeli ludia. On krestan nie je, toto nie je ten pripad. :)

Nuz jeho rodicia nemaju nikoho len jeho a v niektorych veciach su nanho odkazani, co plne chapem, ale v pohode vedia fungovat aj sami. Nic co by sa nedalo vyriesit zopar navstevami do tyzdna.
Dalsia skvela vec - este ma rodicom ani nepredstavil, len o mne vedia. Pritom on mou rodinu dobre pozna a je casto u nas.

Ja uz neviem ci prehanam alebo co, som zufala..

Salamistka

Nuz, asi chce zostat s rodicmi do 50tky a potom si mozno vyprace svoju detsku izbu a zoberie si svoju nocnu lampicku a vankusik k cudzej tete.

Bubliii

Nemyslim, ze je to skoro. Aj ti dal nejake dovody, preco nie? Lebo je to uplne normalny a logicky krok vo vztahu. Co mam skusenosti, vacsinou so spolocnym byvanim maju problem najma silni krestania. Ja vsak myslim, ze lepsi sposob ako spoznat cloveka nez spolocnym byvanim hadam ani nie je. Bud vas to utuzi alebo sa rozidete. Je to taka prava vacsia skuska vztahu.