Množstvo psychickych porúch

Príspevok v téme: Množstvo psychickych porúch
Petimm

Ahojte.
Mam 23 rokov, prave som uspesne ukoncila inžinierske štúdium. So sebou to avsak priniesli obrovské komplikácie.
V 18.rokoch som dostala poruchy príjmu potravy (PPP) - anorekticko bulimicku syndrom. Uz táto porucha velmi oslabovala moju psychiku. V 19 rokoch som isla študovať na VŠ do Nitry. Byvala som na byte s 5.dalsimi ludmi a mne to preplo. Zacala som sa báť chodit na záchod... postupne to preslo do strachu chodit vsade. A tým myslím naozaj vsade. Zvladla som ukoncit Bc na individuálnom študijnom plane. Moj strach zo vsetkeho bol ako na sinusoide - raz psychicky dole, potom som za citila zdravá.
Leto 2018 vsak prisli rodinne problemy a moju psychiku to velmi oslabilo.. K pointe - Moj zivot sa da nazvat strach - fobia. Bojim sa zdravo jest, lebo v tom sa moj mozog prepina do rezimu chudnutia (aj ked nechcem) a mam výčitky svedomia a vracam. Mam strach chodit niekam kvoli zaludku. Bojim sa, ze ma to pozenie na zachod. Som schopna sa psychicky zrutit, ked mam napriklad ísť k doktorovi a cakat medzi ludmi (aj ked je pobliz wc). Nemozem cestovat autobusmi. Skratka nemozem ísť uz ani do kostola a ani na rodinne návštevy. Moj cely život sa toci okola brucha. Nicia ma pocity strachu. Ked som napríklad na urade práce, schyti ma uzkost. Cela sa roztrasiem a som chopna zacat plakat od strachu. Ked som v kostole na vonku a zacnu okola mna ludia chodit tak utekam s placom domov(nie preto ze by som sa bala ludi alebo ich nemala rada ) jednoducho skrz ten zachod a moj zaludok. Snazim sa v tych situaciach si hovorit, ze to je len strach, ale nepomaha. Mavam pocity zlyhania, bezcennosti, a stracam chut aj do zivota. Citala som podobny prispevok, kde jeden pan mal podobny strach ohladne zaludka. Ja som avsak ina. Vystavovať sa zatazovym situaciam vsak nedokážem. Nemam na to psychicku silu. Psychické problemy sa odzrkadluju aj na mojom fyzickom zdravi. Chcem byt matkou, ale strach ma blokuje. Chodila som aj ku psychiatrovi, no lieky som nebrala (kvoli mame a obavam zo zavislosti). Rovnako ako aj ku psychologicke. Za chvíľku idem opat ku psychiatrovi .. Potrebujem vsak len vedieť, ci tu niekto je s podobnymi situaciami. Z pred 2 rokov (kedy som naposledy bola u psychiatra) mam diagnostikovanu - poruchu osobností, akcentovanu osobnosť, a anorekticko bulimicky syndrom. Dakujem za kazde rady