Adopcia alebo vynosenie dietata

Príspevok v téme: Adopcia alebo vynosenie dietata
andrej333

Dobry den mam 30 a zabezpecil som sa , mam vlastny dom a chcel by som dieta, aj som zariadil 2 detske izby v dome a strasne by som tuzil po dietati. No problem je ze som fyzicky aj intimne neatraktivny , este som nemal ziadnu zenu ani naznak. Uz je si myslim cas na rodinu. Da sa adoptovat dieta aj ked som sam? Alebo keby mi nejaka zena vynosila dieta zverili by ho iba mne ?

Bubliii

Deticky z baby boxu - je tam nejaka ochranna lehota, dokedy sa matka moze o dieta prihlasit, ak sa neprihlasi, automaticky putuje na adopciu, myslim, ze dojcenske ustavy uz na SR nemame.. dieta do 3 rokov musi byt v pestunskej rodine, myslim, ze az potom moze ist do DD (nedavno som o tom zrovna citala).
Dohody su o nicom, tam to smrdi uplacanim a ako pisala swistica, na SK to nie je legalne, do toho by som urcite nesla. Ono aj ku tym detom na adopciu mas strucne zaznamy o rodicoch, ci boli relativne zdravi alebo naopak matka uzivala pocas tehu drogy, alkohol.. vyplna sa nejaky dotaznik, kde buduci rodic uvedie svoje podmienky a moze tam napisat, ze si napr. nezela starsie dieta ako 1 rok, romske ci z alkoholickej rodiny

Bubliii

Inak na Denniku N bolo zrovna nedavno pisane velmi vela na temu adopcia. Ako to prebieha, rozhovory s rodicmi a tak. Este je tu moznost aj pestunskej starostlivosti, ale kedze si sa este o deti nestaral, neviem, ci by ti to schvalili. Aj ten moderator Pisat Vandal si takto adoptoval dieta - neviem, ci sam, alebo ma manzelku? Takze ak chces, popozeraj si. A ano, velmi zavisi od toho, ake mas na dieta naroky. Ak chces neromske, budes musiet dlho cakat. Naopak rodicia co vezmu aj poloromske/romske pisali, ze do polroka ho mali doma ako babatko, co je sila kedze samotne tehotenstvo trva dlhsie :D. Takze este kym zajdes na urad, premysli si aj odpovede na takto otazky...

andrej333

A tie deti z baby boxu sa komu zveruju? Alebo ked nejaka zena nechce svoje neda sa dohodnut na zvereni? Akoby to dieta znasalo ze ma len otca?

swistica

Pokial viem, tak vynosenie dietata nie je v SR legalne - v zmysle ze by sa predtym podpisala zmluva. Mozes to sice spravit dohodou, ze dieta si potom po narodeni adoptujes, ale ako uz bolo napisane, matka sa moze rozhodnut, ze si ho necha.
Adoptovanie je mozne, ale rataj s tym, ze su tam velmi dlhe cakacie doby. I pary cakaju viac ako dva roky a urad podla mna uprednostni skor par ako single rodica. Takze u teba predpokladam by to bolo este dlhsie. No a väcsinou su k dispozicii deti isteho etnika a aj s ochoreniami. Urcite to nie je tak, ze by si clovek mohol z deti vyberat.

Bubliii

Co viem, mozes si ako jednotlivec poziadat o adopciu. Musis sa informovat na príslušnom urade. Co sa tyka vynosenia, tak tam nikdy nemas istotu, ze dieta ti zena necha - moze po porode zmenit nazor.