Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Môžem jesť kila ovocia?

Príspevok v téme: Môžem jesť kila ovocia?
Hhhhhhhhhhhhhj

Ahojte, teraz v lete je strašne veľa čerešní, jahôd, hrachu atď. A mňa to strašne baví oberat a papať lebo je to strašne pekne, červené.. Lenže vždy sa ich straaasne prezerem a odhadla by som to aj na 3 kg za deň... Fakt. Vonku vyhladavam ovocie aj 6 hodín :). Ale potom už neviem nič iné zjest lebo som strašne plná.. Nemôže mi to ublížiť? Ide o to ze ja na to ovocie nejakú extra chuť ani nemám ale baví ma to a ono je to strašne pekne a aspon mam co robit

kvak_kvak

Jedz pokojne do prasknutia, nič sa ti nestane, keďže:

dobreuz - ak ti začne niečo v tele chýbať, prestane ti chutiť jesť dokola to isté

Ananaska, kubita - po zelenine je ovocie snáď hneď na 2. mieste z potravín, ktoré najmenej škodia; spracované sladké veci škodia aj v malom množstve

emminar, takaista - presne tak, nevadí to

gogora - v letných horúčavách sa bez teplého jedla zaobídeš

swistica, Tomas12345 - ovocie okrem cukru obsahuje prevažne vodu, vitamíny (vynásob číslom X, ak je čerstvo odtrhnuté z vlastnej záhradky), minerály atď - nedá sa ho zjesť toľko, aby ublížilo, keďže sa zároveň nalogáme vody a zasýtime; vláknina z takejto stravy nikdy neuškodí, ibaže by ju jedla z prášku

Záver: Jedz. Jedz. Jedz. Extrém je to, čo je väčšina ľudí bežne. Možno to, čo budeš jesť, keď skončí sezóna. Haha, ktovie.

Tomas12345

No nemala by si. Nielenže tým dáš do seba až príliš cukru ale i vlákniny, a príliš vlákniny škodí.

3 kilogramy sú hlúposť, tolko určite nezješ. Fakt toto je už velký extrém. Jedz ovocie v primeranej miere a okrem neho jedávaj i normálne jedlo (mäso,mliečne výrobky, múčne jedlá, atd).

takaista

asi tyzden som jedla len ceresne, sem tam nieco male, jogurt, syr, treska, ale hlavne ceresne a kava a citila som sa cely tyzden vyborne, tak ja ti to schvalujem, idem zas na taky rezim aj ja

swistica

Tak obsahuje vela cukru. To tiez nie je v takom mnozstve zdrave. Ale ked ta bavi ho zbierat a nemas vlastne co ine robit, tak ho zavaraj alebo rob marmelady :-)

gogora

To mnozstvo by podla mna nejak moc nevadilo, je to ovocie, to cloveku v takomto teple predsa len chuti o nieco viac ako ine jedlo..Problem je jedine v tom, ze nejes medzi tym nic teple. Kazdy den aspon polievku ak sa ti da, lebo potom si mozes vypestovat vred ak to bude trvat cele leto

Ananaska

Ked som ešte chodila na strednú dokázala som zjesť aj 5 banánov denne :D Na záhrade sme mali jahody, maliny, čerešne atď.. tiež som som toho pojedla dopopuku :D
Cítila som sa dobre, aj energiu som mala, akurát babka ma strašila, že z toľkého cukru, hoci prírodného dostanem cukrovku.Tak som to trošku zmiernila, pridala som aj zeleninu, mala som problémy s akne, takže takí strava mi vyhovovala. Problém bol v tom, že ked som zjedla niečo ťako stráviteľné, bolo mi ťažko na žalúdku. Telo si zvyklo na ľahšie jedlo. Som ale toho názoru, že všetkého veľa škodí..takže aj ovocie, aj zeleninu, aj zdravé tuky, no všetko z mierou :)
Či to ale môže poškodiť zdravie, neviem :) :)