Koniec s fajčením

Príspevok v téme: Koniec s fajčením
Nikotin

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné prestať fajčiť zo dňa na deň, z minúty na minútu. Pred 4 dňami, po jednej oslave, na ktorej som mohol vyfajčiť cca 10 cigariet(zvyčajne na oslavách, diskotékach, proste kde sa pilo, som za večer vyfajčil aj krabičku), dokopy v ten deň som mohol vyfajčiť asi tak 20 cigariet, zvyčajne denne vyfajčím okolo 10 max. 15 cigariet, po práci si dám aj 3 za sebou niekedy; teda po oslave som sa zobudil a povedal som si, že včera som mal poslednú cigaretu a už viac nebudem fajčiť. Už je to dnes 4tý deň, sem tam pociťujem chuť na cigaretu, ale nieje to nič vážne. Ale moja obava je tá, že v pondelok sa vraciam do práce po dovolenke a myslím si, že tam ma to znova zlomí, nakoľko všetci kolegovia fajčia, fajčíme na vyhradenom mieste kde sa dá dobre posedieť a pokecať, čiže mám obavy. Poraďte mi niekto ako zabrániť fajčeniu, pretože som pevne rozhodnutý, že už fajčiť nechcem.

Tomas12345

Tak ono fajčenie je návykové a všetko čo je návykové sa má vysádzať postupne, čím pomalšie to budeš vysádzať tým lepšie, lebo tým lepšie si tvoje telo zvykne na stále znižujúci sa príjem nikotínu. Vysaditť zo dna na den je pre telo šok na ktorý sa nestihne vhodne pripraviť. Vysadzuj teda po 10% dávky po 7 -10 dnoch. A teda ak užívaš 10 cigariet denne, tak zajtra si daj len 9 cigariet, a o týžden len 8 a takto až do úplného vysadenia.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.