neviem sa udrzat na hrazde

Príspevok v téme: neviem sa udrzat na hrazde
lalias

Na telesnej mi robi problem udrzat sa na hrazde,aj ked som celkom chuda.,neudrzim sa tam ani 2 sekundy.Robi mi problem ked cestujem autobusom alebo mhd-eckou sa udrzat a vzdy ma velmi natriasa.Problem je ale v tom ze nikoho ineho nevidim,ze by sa mu to stavalo a citim sa velmi trapne....Je to take neprijemne,lebo mi cudne pri tom skace hlava,nedari sa mi to nejako ovplyvnit. Nejake rady na to/cviky?Prosim trapi ma to dost.

lalias

dakujem za vase rady :) zatial cvicim s cinkami s mensou vahou a rozhodla som sa ze si postupne budem pridavat coraz s vacsou vahou

swistica

Velky pocet opakovani s malou vahou - cize to, co slecna potrebuje - udrzat sa na hrazde a udrzat sa v autobuse.

swistica

Tema nie je o telocvikaroch a vahu ciniek pisem taku, s akou som zacala cvicit ja s usmernenim trenerky. Rovnako i pri bodypumpe sa zacina s 1 kg cinkami. Vela opakovani s malymi vahami. Nejde o to, aby slecna mala obrovske svaly ako nejaky chlap, ale aby mala v rukach väcsiu silu. Silu treba naberat postupne. Ak zacne s tazkymi cinkami, tak ju to akurat demotivuje. Ale volba je samozrejme na nej :-)

dobreuz

Swistica jžš jasné a progres možno o 100 rokov nejaký, ak vôbec... A čo že má VŠ, titul sa dá aj kúpiť dnes :) zaujímavé, že telocvikári neurobia ani 1 zhyb ale poúčať budú.

swistica

Telocvikara robit hocikto nemoze. Je k tomu potrebne 5 r. VS vzdelanie. Pri cviceni treba brat ohlad na rozdiel medzi fyziologiou zeny a muza. Ak ma slecna slabe ruky a nikdy necvicila, s 3 kg cinkami nema sancu. Aj pri silnejsich rukach sa zacina cvicit s 1 kg cinkami a potom sa to trochu zvysi.

dobreuz

Totí telocvikári čo neurobia ani jeden drep alebo zhyb :D dnes môže robiť telocvikára hocikto, to už aspoň trénera vo fitku a 1 kg sú nič, aspoň 3 kg treba.

swistica

Netreba hned chodit do fitka a najmä ked nevies ako cvicit. Podla mna sa porad s vasim telocvikarom. Vidi, aky mas problem a mal by ti nejake cviky poradit. Podla mna zacni doma s 1 kg cinkami, po case zvysis na 2 kg. V Lidli tiez mavaju take natahovacie gumy na cvicenie, tam su zobrazene i cviky. Alebo aj v casopisoch byvaju casto dvojstrany s cvikmi na rozne casti tela.