Pomôžete prosím s vysvetlením serologie ?

Príspevok v téme: Pomôžete prosím s vysvetlením serologie ?
Vanilka123

Ahoj , poradil by niekto prosim ohladne vysledkov zo serologickeho odberu ? Dr mi realizovala odber a vysledky v podstate konkretne nedefinovala, neodporucila na co sa zamerat.. zapisane ich mam v papieri ako: IgG 8.9 hranicne, RRR negat, HSV 1,21 IgM negat, IgG silno pozitiv, VZV IgM 0,13 hranicne, IgG negat.
Nerozumiem, preco raz je IgG hranicne, raz negativne a co to vlastne v konecnom vysledku znaci - aky zdrav.problem?
Zdravotne na tom poslednu dobu niesom uplne ok, mavam problemy s velkou unavou a nevysvetlitelnym akne. Vobec neviem, na co presne sa mam zamerat a co tie vysledky znamenaju.
Dakujem za pripadnu pomoc.

protilatky

Posledna veta hovori, ze pri objektivnom podozreni (take ake ma lekar) na v sucasnosti prebiehajucu infekciu varicely (to kde mas hranicne IgM) sa odporuca testy zopakovat.
Pozor, kiahne si neprekonala, pretoze IgG mas negativne!

Vanilka123

Dakujem ti moc krasne za vysvetlenie.
Cize podla tychto vysledkov som vpodstate ok ?
Ja som 4 roky dozadu prekonala boreliozu a uz pol roka dozadu z poslednych vysledkov tam mam hranicne hodnoty (rovnako aj ta varicela a pritom som v detstve vraj kiahne neprekonala tak neviem)
Nejak sa mi k tomu nevyjadrili, len teda ze borelia a kiahne su hranicne lebo som ich uz prekonala.

protilatky

Krv ti vysetrovali na pritomnost protilatok proti:
HIV o.k.,
syfilis o.k.,
borelie - tam mas IgG hranicne,
virusmi herpes simplex 1,2 - IgG je pozitivne,
varicela (ovcie kiahne alebo pasovy opar) - IgM je hranicne.

Je to bez dolezitych zmien oproti r. 2018. Moze sa jednat o skrizenu reakciu s inymi protilatkami pri zistovani protilatok IgM varicely. Momentalne u teba prebieha akutne infekcne ochorenie varicela, preto o 2 az 3 tyzdne sa doporucuje zopakovat testy.
IgG protilatky znamenaju, ze si dane infekcie uz prekonala.