Chcem mu dopriať

Príspevok v téme: Chcem mu dopriať
alenka2

Mám 29 rokov. Uvedomujem si, že po čase je vo vzťahu stereotyp a že nie som najkrajšou ženou. Preto aj keď mi to občas nie je príjemné, na stretnutia so svojimi krajšími priateľkami beriem aj môjho priateľa len preto aby sa zabavil s inými ženami, možno aby sa mal na, čo pozerať.
verím, že je to taká kompenzácia za mňa, nie som až tak inteligentná ani krásna. Som šťastná keď sa dobré baví, občas aj smutná, že pri mne taký nikdy nie je. Už sme si na seba zrejme zvykli a isté hranice sa prekročili, dbám o seba ale nie som taký ten ideál za ktorým sa muži otáčajú. Je dobre toto robiť?

pomocnica

Nie nerobíš dobre. Určite si je vedomý, že sú na svete krajšie ženy od teba, ale keď ho berieš na takéto výletiky, tak ho len dráždiš tými babami a má možnosť si ťa porovnať s nimi. To kde ten vzťah smeruje, keď máš potrebu mu vynahradzovať čas s krásnymi ľuďmi, keď ty podľa teba nie si jednou z nich? :O Neviem si predstaviť, žeby som vo vzťahu mala takúto potrebu. Asi by si preňho urobila veľa, ale maj hrdosť. ;-) Stereotyp je normálny a ak cítiš, že ťa ľúbi a že NEMÁ potrebu tráviť čas s krásnymi ženami viac namiesto teba, nemáš čo riešiť moc, aj keď tento vzťah je taký zvláštny z môjho ponímania.

Pekný deň.

mirec411

To sú prejavy "podriadenej lásky" ...a to nie je správne. Vybral si ťa, poznal ťa, tak si prestaň domýšľať, že ON potrebuje vidieť aj niečo iné - a pekné, krajšie od teba.
Prestaň sa podceňovať. Ak to nevieš, tak určitý druh "nudy" prichádza do všetkých(!) vzťahov, a to bez ohľadu na to, že obaja sú krásni, inteligentní a bla, bla... Deje sa to všade, pretože žiadne mladé páry (ani manželské) sa nepripravujú (teoreticky) na dobu príchodu stereotypu. Každý si myslí, že jemu (im) do vzťahu nevstúpi. Je to omyl. Vstúpi. Vždy, lebo je to prirodzený priebeh vývoja vzťahu a o tom treba niečo vedieť.
Riešiš to však najhoršie ako sa dá. Výlety áno, spoločnosť áno, ale nie takto.. :(
.