ako si zacat verit?

Príspevok v téme: ako si zacat verit?
lalias

Tak zacnem takto.Mam velky problem verit sama sebe.Doslova nechapem(myslim to v dobrom) tie zeny ktore sa vedia vypaulovat :D kazdemu ak ma niekto snou problem.Ja mamvelke problemy so sebavedomim,az tak ze sa nedokazem pozerat priamo na ludi,ked s nimi hovorim mozno je to aj preto ze som sa aj v ludoch dost sklamala a ked idem po chodniku a vlastne vsade ,pozeram sa smerom dole a je to riadne vidno. Nedokazem to nejak odstranit ,aj ked sa snazim....Velmi sa hrbim.....Uz mi vela ludi dohovaralo,ze mam byt na co hrda,ze som pekne dievca atd.ale ja som si ustavicne v niecom neista,hlavne v sebe.Ked sa mi niekto vysmieva,ma nejake narazky ,tak mam pocit ze to tak ma byt.Obcas sa aj velmi nenavidim.Je to hrozne..Chcem sa teda spytat asi pre mna to najdolezitejsie-Ako si zacat verit?- a ako sa naucit pozerat ni niekde do zeme,alebo bokom,ale priamo .Viem ze by bol lepsi psycholog ,no k nemu nestiham ist,lebo mam skuskove obdobie.Tak skor by som chcela pocut rady od vas baby,ktore ste to prekonali alebo mate skratka zdrave sebavedomie :)

swistica

Nie, vobec to nebolo ironicke. Ja som mala podobny problem pri komunikacii v cudzom jazyku a takto mi to pomohlo.

lalias

swistica :D neviem ci to bolo trochu ironicke,ale pacilo sa mi to,Ano jednoducha ada,ale mozno skutocne budem takto postupovat,dakujem.

NacoPrezivka

Podla mna sa maju velmi radi, nemaju problem sa vypapulovat pretoze ostatny su pre ne menejcenny napriklad. Mi sme sa na zakladke smiali ked is niekdo moc veril pretoze to sebavedomie je inym slovom namyslenost. A to vecsinou vysokoskolacky su namyslene mam pocit. Ale oni na to doplatia ked zistia co je zivot. VS ludia su dospeli ludia ktory pre spolocnost za pol zivota nepohli prstom.
Byt tebou sa nehrbim z toho dovodu ze to nevpliva dobre na chrbticu a zdravie. A uz to ze s tym prestanes ti da trochu sebavedomia. Inak to je ta emancipacia co robi z dievcat polochlapov no nemusim take.

swistica

Zacni postupne, napr. sa pozeraj na predavacku v obchode, ked s nou hovoris. Neskor pridaj uradnicku,ucitelov atd.