Glikovaný hemoglobín

Príspevok v téme: Glikovaný hemoglobín
azgez

Zdravím,bol som u lekárky a mal som glikovany 9,4 a dala mi podmienku že mám nato týždeň zlepšiť aspoň trocha inak pojdem do nemocnice...chcem sa spýtať či proteíny nato vplívajú....sladkosti nejem skoro vobec jedine sladke su tie proteiny ale aj tie mam so steviou...teraz som skusil jest co najmenej a na vecer som mal 16,6 cukor...nechapem vcom robim chybu...aj ked cely den ledva jem len vtedy ked treba tak ani vtedy nedobre

azgez

Som na inzulíne a presne neviem co obsahuje,uz je neskoro,zajtra sa pozriem...dobre ďakujem za rady...mam vacsi problem s bielym pecivom ako cukrom...

ahjajjaj

máš dm1 alebo dm2? Si na inzulíne? Čo obsahuje ten proteín, ktorý berieš?
Ak máš 16,5, tak si pridaj 2 jednotky navyše, nenechaj to tak. Alebo sa choď prejsť.
Žiaden cukor, žiadne biele pečivo, alebo si meraj častejšie a podľa toho dávkuj inzulín. Ak máš vyšší cukor pred jedlom, pridaj si o jednotku viac.

azgez

Vyše 2 roky chodím do fitka a cvičím na objem,berem srvatkový proteín ale začal som to brať len pred cca 2 týždňami...dovolujem si povedať že športovo som natom dosť dobre len za poslednu dobu som aj pojedol vsetko co sa mi chcelo a nedaval som si pozor tak to vyskocilo na 9,4 inak to bolo stale pohode

ahjajjaj

si na inzulíne? Ako si na tom so športom? Tvoj glykozovaný hemoglobín je skutočne alarmujúci.
Biele pečivo? Hranolky, ryža?
Proteín, veď si prečítaj, čo obsahuje, máš to tam napísané. Aj koľko sacharidov to obsahuje. Aký proteín berieš?