Znicila mi zivot

Príspevok v téme: Znicila mi zivot
Roman2236

Ahojte

Aby som vam priblizil svoju situaciu a chapali ste oco ide bude tento clanok asi dlhsi. Mal som priatelku ktoru som miloval tak ako som nikdy nemiloval. Uz sme spolu neni 2 mesiace a stalo sa mi nasledovne. Bol som po moc tazkom rozchode ktory som nevedel spracovat cca rok v tom case som robil ochranu v casine a ona robila hned vedla v jednej predajni pre babatka. Spoznali sme sa tak ze ked som staval vonku cez letne obdobie tak sme sa zacali rozpravat ako kolegovia od vedla. Ona videla na mne ze som clovek ktory preziva nieco zle. Zacali sme sa blizsie rozpravat a postupne som jej rozpraval co ma stretlo akym tazkym rozchodom som si presiel a v podstate mi asi rok robila butlavu vrbu. Vsetko som jej porozpraval do podrobna lebo som potreboval cloveka ktory by ma vypocul a pochopil. Bolo to moc tazke a skratka nevedel som sa vyrovnat s koncom stareho vztahu. Cas plynul a v podstate vzdy ked som robil robila aj ona a po case sme sa zblizili natolko ze sme spolu sem tam vybehli na vylet rozpravali sme sa v praci ked skoncila zmenu prisla zamnou a sedeli sme spolu aj do troch rana v casine kde mi hovorila aby som sa netrapil aby som nanu zabudol a aby som pozeral na buducnost. Ked uz presiel nejaky cas a bolest ustupila zistil som ze tu osobu lubim len som to dovtedy nevedel lebo som bol zaslepeny bolestov. Zacali sme spolu chodit a bolo to dokonale lebo sme sa za ten cca rok uz super poznali mali sme spolocne zaluby stale bolo ocom hovorit a nazor na zivot kto po com tuzi bol rovnaky. Chceli sme spolu rodinu chceli sme spolu byvat a chceli sme sa aj zosobasit. Chcel som iba ju a uz som vsetko bral tak ze chcem snou ostat navzdy. Ale potom sa zacali diat veci ktore ma nenapadli ani vo sne. Prvy problem bol vytvaranie hadok za nic dobre hadky boli su aj budu aj ked za hluposti to by sa dalo zvladnut len ze dost casto boli ked bola opyta. Vedel som esce pocas toho ze ked sme boli esce len kamarati ze si sem tam da ale nevedel som ze to je problem ktory ma uz dlho. Pila dost casto a potom uz nebol tyzden kedy by si nedala vzdy vecer ked sme si volali tak pocas rozhovoru sa opila a problemy boli na svete dohovaral som jej prosil ju pytal sa jej preco to robi ze to len kazi nas vztah. No odpoved som sa nedozvedel. Aj ked to tak bolo miloval som ju a chcel jej pomoct. Potom som to bral ze tak da si sem tam vecer cez den je v pohode ked budeme spolu byvat prestane budeme spolu bude to ok. A teraz prisla ta najhorsia cast ktora zacala od tohoto okamziku ked sme boli na dovolene kde sme sa uz pokusali o dieta a aj sa nam to podarilo. O mesiac jej to potvrdil lekar a moc sme sa tesili. Zacali sme vybavovat byt a myslel som ze vsetko bude top. Ale zhruba v 3 mesiaci sa zase somnou hadala za nezmysli a v jeden vecer ked sme si volali bola divna vytvarala konflikt za nic tak som sadol do auta a isiel zanou. Ked prisla bola opyta. Myslel som ze sa mi sniva strasne som jej vynadal ze co to spravila. Do toho plakala omluvala sa ze ma nervy tak si dala nejako som to spracoval povedali sme si v klude co treba a isiel som domov. Za tyzden sa situacia zopakovala. Nemusim hovorit ako to prebiehalo bolo to esce horsie. Za dalsi tyzden isla na prehliadku ked uz jej zacinal 4 mesiac tehotenstva a mala dostat matersku knizku. Bol som v praci a volala mi ze to male uz nezije. Isiel som zanou strasne place nareky poplakal som si aj ja bolo mi strasne a aj ked spravila co spravila a vedel som ze to bolo asi pre ten alkohol stal som prinej. Isiel som do nemocnice snou a cakal az jej to zoberu. Bolo to tazke a prve tri mesiace boli uplne na hlavu place smutok psichycky mimo ale bol som prinej. Medzi tim sme vybavovali byt ktory asi 2 mesiace po tom co o to male prisla sme vybavili a v den podpisu mi povedala ze ona nejde ze ona to takto nechce a dovod udala ze pred tyzdnom sme sa hadali. Chapete moze toto povedat to mal byt nas spolocny start do zivota to ocom sme rozpravali to co sme chceli. Odmietla musel som to vysvetlit finacnej kamaradovi ktory bol majtelom krasnej novostavby ktoru mi drzal 3 mesiace kym sa vsetko vybavilo a esce mi aj dal lepsiu cenu. Neviem ako bol som hlupy ale moc som ju lubil ostal som snou aj ked vsetci mi povedali ze mi sibe. Po tomto vsetko to nekoncilo a zacala robyt dalsie veci ktorym sa tazko veri alkohol bol vo vztahu stale ale zacali sa ukazovat aj veci ktore mne prisli ako psychycke problemy a v spojeni s alkoholom to bolo esce horsie. Mal som uraz vo fitku ked mi 45 kg jednorucka po tom co som docvicil a isiel ju odhodit roztrhla prsty o druhu cinku ktora bola na zemi pohodena. Museli mi zasit dva prsty. Potom mesiac byvala u mna v kuse kde mi pomahala umyt sa spravit jest atd... po mesiaci ked uz som nemal antibiotika kupil som flasku vina kde sme si dali vecer aj s momou trochu vinka debatovali sme vsetko ok. O jednej rano sme isli spat a ona zacala pytat mobil ze mi ho chce skontrolovat lebo mi poobede pipla sprava povedal som jej ze mi pisali kolegovia s prace ako sa mam kedy pridem do roboty. Ona ze chce vidiet telefon ja som jej povedal ze jej ho neukazem lebo uz som jej ho v minulosti ukazoval niekolko krat a povedal som ze uz som skoncil s kontrolami mojho telefonu. Hned na to ma zacala skrtit ze chce vidiet telefon ja zasitu ruku som si chranil a zo zdravov som ju odtiahol od seba. Povedal som jej ze je sibnuta a isiel som do obyvacky tam dobehla zacala ma zase skrtit skrabat byt ma do tvare s pastov jak som lezal. Zacal som ju odtlacat ale ona stale musel som jej dat facku inak to neslo aby prestala. Postavil som sa zazal mala nepricetny pohlad a zase ma zacala drapat po krku a byt ze co som to spravil zase som ju tlacil nech prestane ale zase nic tak som jej musel dat druhu uplne slabu len aby sa spamatala. Potom prestala povedal som jej nech odide tak isla. Druhy den prisla plakala ze ju to mrzi a ze mi nechcela ublizit ze ma lubi a nech jej odpustim. Prepacil som jej lebo mala vypite vzdy som si to ospravedlnil viem co si myslite. Potom to pokracovalo za nejaky cas bola dalsia scena pri ktorej mala vypite a na pumpe mi vzala auto ked som bol platit a rozbehla sa za pumpu trubila zrazila reklamu a za pumpov vystupila vysmiata a pytala sa ze co zle spravila ked ponej hucim dalej nepokracujem potom jej preplo a chcel nech jej dam kluce ze ona to da nepricetny vyraz a chcela soferovat. Dalej presiel cas a zacala zase tema byt ktory som povedal ze si vybavim sam a s tim nesuhlasila ze to chce somnou po asi pol roku presviedcania som na to pristupil a ako som zacal vybavovat sa stalo to ze ostala znovu tehotna. Priznam aj svoju chybu ze ked som to zistil moja prvotna reakcia nebola spravna a povedal som jej nech si zoberie tabletku alebo nieco vyriesime. Na to mi vynadala ze po tom prvom babe cim si presla a teraz poviem toto. Priznam sa vam ze som to povedal len preto lebo som sa uz bal ze co spravy nebol som si isty po tom vsetkom. Ale porozmyslal som a na druhy den som sa jej dve hodiny omluval ze to bol skrat ze ma to moc mrzi ze ja nemam pravo rozhodovat kto tu bude a kto nie a ze chcem aby sme si to nechali ze vzdy som potom tuzil a chcel som to snou a ze vsetko spolu zvladneme. Povedala ze dobre to je rada ze toto je spravny pristup presiel jeden den a znovu mi zacala tvrdit ze to nechce ze za to moze moje vyjadrenie ked som povedal nech si da tabletku. Uprimne som sa jej omluvil olutoval som to uistil som ju ze som prinej ale potom mi to cvaklo ze to vyuziva len ako zamienku. Potom sa mi neozyvala stale som volal pisal ale stale sa hadala za nic umelo vyvolavala nieco co nebolo. Po dvoch tyzdnoch som nevydrzal isel som zanou ze to vyriesime prisla kumne kde sme sa esce spolu pomilovali a potom asi za pol hodinu po tom ostala divna a zacal som citit alkoho zase pila a povedala ze aj den pred tim si dala. Povedal som jej uz zo slzami ze preco to robi a ze nech uz je klud nech to nerobi ze opakuje to iste co spravila prvy krat. A esce som zabudol ze sme mali ist riesit druhy byt a povedala ze nejde. V ten den co som zistil ze zase pila odisla vecer sme volali s tim ze uz sme sa bavili normalne bez hadky ale bolo vsetko divne stale som rozmyslal nad vsetkym co sa stalo. Druhy den mi zavolala ze co sa neozyvam tak som jej povedal ze som chcel aby mi aj ona zavolala sak dva tyzdne som sa ozyval ja a chcel som aj ja trochu citit ze sa omna zaujima. Na to povedala ze sa druhy den stretneme a vsetko sa vyriesi zase mala nervy a tak skoncil hovor. Potom sa mi neozvala odmlcala sa mi a uz som ju nevidel. Neozyval som sa ani ja lebo uz som mal toho dost a povedala ze sa ozve a neozvala. Potom som sa dozvedel ze isla na chceny potrat zabila duhe to male ktore tu mohlo byt a ona toto spravila ako to mohla urobyt. Odvtedy uz preslo dva aj pol mesiaca a nedostal som ani vysvetlenie ani co je snou nic zavrela dvere v ten posledny den a to som ju videl naposledy zmizla mi zo zivota zo sekundy na sekundu ani zbohom ani vysvetlenie nic. A toto je len hrstka z toho co povistrajala stale nejake paranoje alkohol hadky za nic podozrievanie ze ju podvadzam pritom som ju miloval bol som iba v praci doma a vo fitku nikam som nechodil iba snou chcel som iba ju potom ma upodozrievala ze mam nieco zo svojou sestrou chapete moja sestra to uz bolo chore a milion dalsich veci... a ja sa teraz trapim lebo toto som nikdy nezazil miloval som ju a strasne mi ublizila som uplne zlomeny. A utecha od vsetkych ze to nechapu jak mohla jedna zena ktora toto vsetko spravila zrazit sto kiloveho chlapa. Len ze to je o tom ze som ju miloval nejde o to aky je kto chlap kazdy kto lubi moze byt chlap aky chce moc sa trapim a neviem co mam roby rodina mi povedala ze sa mi dobre stalo ze som sa hentakej P.....i zbavil ale aj ked to uz chapem boli to rovnako A prepacne gramatika nezajem lebo mam par poharikov som rad ze som to zvladol napist Dakujem za koment pekny vecer prajem vsetkym

Roman2236

Matriska viem ze sa hovori aj o druhej strane mince aj ja mam chyby a priznam si chybu som iba clovek ako kazdy iny. Ale co sa tykalo nasho vztahu ja som sa snazil po vsetkych strankach aby bolo vsetko dobre. A v clanku som napisal po com som tuzil normalny usporiadany zivot zena dieta rodina spolocne zazemie skratka chcel som pekny zivot. Robil so pre to vsetko nevislo mi to co mi je luto ale uz to nezmenim. A dakujem vsetkym co mi napisali vazim si to moc ze ste si nasli na to cas a dali mi nejake rady alebo vlastne skusenosti esce raz vdaka

mirec411

Roman, chápem tvoj stav vzhľadom ku krátkej dobe, ktorá prešla od toho "tichého" rozchodu.
Dal si si už celkom vážnu otázku: - Čo ti chýba po jej odchode?
V mojom pohľade budem otvorený: ---- Bol to "južanský vzťah", v ktorom ťa do istej miery lákala jej zvláštna uvoľnenosť (myslím že vieš čo tým myslím).) ---- žili ste rýchlo a prežili ste dosť, ...lenže bez uváženia toho, či ste naozaj kompatibilnou dvojicou ---- vaša láska mala zvláštnu (čudnú) podobu - držali ste sa, ale len ako záchrancovia v krízach ---- Skutočnej lásky medzi vami bolo menej, ako "utrpiteľskej" obety...
Vlastne ani neviem, prečo ti robím tento rozbor, keď som ti chcel napísať v podstate hlavne toto: - Tvoj život nie je zničený, ale práve teraz zachránený.
...Teda do času, kým sa zase budeš chcieť stať dobrovoľnou obeťou nejakej nevyrovnanej osôbky, ktorá nebude zvládať ani seba (...nieto ešte dieťa, teba, rodinu... život).
Skús uvažovať chvíľu bez emócií. Nechaj hovoriť viac svoj rozum, ako srdce, ...lebo ono nedokáže myslieť.

malala

Roman, ja si ani tak nemyslim, ze vymyslas, ale musi byt aj v tebe nieco neviem co, ze si vobec ostal s takou, chcel s nou zit, mat deti. Nie je to normalne, kazdy by zdrhol.

matriska, pohlad tej alkoholicky si viem predstavit, nezodpovedna troska

Roman2236

Malala nic tu nie je inak ja som aktivny clovek a ked si citale kde sme sa spoznali tak asi vies ze to nebolo na disko alebo v senku. A to ze ma problem s alkoholom som zistoval postupne lebo vzdy pila vecer ked uz sme boli kazdy doma. Nepotrebujem si tu nieco vymyslat alebo sa na nieco hrat pisal som sem preto ze mi je tazko a chcel som pocut nazor ludi ktory sa na to pozeraju nezaujato aby mi poradili povedali svoj nazor a aby som si tu mozno nasiel nieco napisane co mi aspon trochu ulavi na dusi

ahjajjaj

Roman, Tvoja priateľka zničila život dvom nevinným deťom a Teba okradla o tú časť, ktorú si s ňou strávil. Nie si však starec, ale normálny mladý chalan. Je smutné, že dostal takúto tvrdú ranu od života, možno Ťa mala naučiť, že miluj blížneho svojho ako seba samého. To znamená nie na svoj vlastný úkor. A s týmto poznatkom pre Teba, život ide ďalej.