Meškanie menštruacie

Príspevok v téme: Meškanie menštruacie
IVETA6868

Budem mať 51 rokov. 10 rokov som uživala HAK Logest, ktorý som v decembri vysadila kvoli veku.HAK som brala kvoli silnemu menštruačnemu krvacaniu.Po vysadeni som mala 4 krat menzes na 28,25,28,25 deń cyklu.Posladny menzes som mala 3.4. , takže už 5 a pol tyždňa mi meška.Bola som u gynekologa , spravil mi USG a povedal, že sliznica maternice ma vyšku ako pred menzesom 16mm, že čochviľa dostanem.ja som nedostala a tak som bola zase pri ňom na kontrole a tvrdil, že treba vyčkať, že začina prechod. Tak som to aj brala, ale v piatok som bola vramci preventivy na endokrinologii a tam mi doktorka spravila testy, ženske hormony , pregesteron prolaktin, estrogen v norme len FSH zniženy, tak mi povedala, že ku prechodu mam ešte ďaleko, že mi nenastala ovulacia a neutvorilo sa vajičko preto to meškanie. Odporučila mi pichnuť Agolutin, ale moj gynekolog mi to nechce vyvolať, ale tie vysledky ešte nevidel.Ako by ste sa zachovali v takej situacii, čakať, alebo vyvolať menzes? Po niekolko tyždňovom vynechan a po vyvolavačke ste mali ake krvacanie? Nebolo silne, toho sa najviac bojim.Ešte dodam, že navaly potenie mám ako pri prechde už asi rok.i

IVETA6868

Ďakujem za prispevok. Menzes stale nemám už je to 6 tyždňov.Ja by som tiež rada vyčkať spontanný menzas, ale ideme 20 jula na dovolenku a teraz neviem, čo robiť.Skoro každy deň mam pocit že už to pride, bolesti podbruška, križov a stale nič.Po tom Agolutine menzes nebude silnejši, alebo predlžený, ako obyčajne?Nikdy som ho nemala pichaný.Ak by sa objavilo silne krvacanie, čo Vam pomaha ho zmierniť?

IVETA6868

Ďakujem za reakciu.Menzes stale nemam už 6 tyždňou.Som z toho vynervovaná, lebo neviem, čo sa deje.Či je to z vysadenia HAK, alebo nejaký iný problem.20 jula by sme mali isť na dovolenku k moru, teraz neviem, čo robiť..Nikdy mi tak menzes neštrajkoval.Može to byť aj začiatok klimakteria, ktorý sa ešte neprejavil na krvi? Mam navaly, potenie.Ak mi tak dlho meška nebudem veľmi silno krvacať? Čo je dobre od silnejšieho krvacania? Prosim poraďte.

petroneta

Krvácanie nebolo silnejšie, ale ak si predtým mávala silnejšie, určite budeš mat doma canavit kvapky pre istotu. Nič nevyvolávaj, nechaj to na prírodu a nestresuj sa. Keby Ti na endokrinológia zistili zvýšenú hladinu estrogénu, to by bol dôvod k obávam z výraznejšieho krvácania. Teraz po HAK nechaj organizmus, nech sa spamätá a skúsi fungovať. Na lekára sa obrat, az keď bude problém. Meškanie menštruácie problém nie je.