Po páde na hlavu

Príspevok v téme: Po páde na hlavu
Ada420

Zdravím žijem v Belgicku a v prvý deň ako som bola v práci po ceste domov som sa vyrúbala na pekne veľkom obrubníku z bicykla .Pamatam si len to že som ležala na zemi a počula akoby v hlave nejaký hnusný zvuk alebo žeby to bol zvuk bicykla čo padol ? Vôbec neviem nejak som sa posadila p hneď tam prišli ku mne tínedžeri a pýtali sa ma či som Okej ja som však histericky v šoku plakala vedela som že som spadla ale nie som si istá či som bola v bezvedomí ale s odstupom času si myslím že áno padla som rovno na chodník spánkovom časťou hlavy viem len že som stále opakovala ako ma boli hlava a hovorili mi že tam mam veľkú hrču ale nekrvacam , po niekolkich minútach prišla sanitka pýtali sa ma ako sa volam kde bývam vedela som všetky info tak ma zobrali viem že som pociťovala strašný tlak v hlave (asi z tej hrče) sanitka pýtali sa ma čo ma boli stále som opakovala len hlavu a plakala ako decko donemoty to som si ani nevšimla pri toľkej bolesti aké mam podliatiny na tele až po pár dňoch ale teraz k veci prišla som do nemocnice dali mi ľad na hlavu potom ma dali do takej malej izbičky kde som si ľahla pichli mi tetanovku injekciu a predpísali mi paracetamol a poslali ma domov takýto divný prístup pri tom ja nie som doktor a viem že 24h po úraze hlavy by som mala byt s niekym alebo aspoň keby mi urobili ct hlavy ani to nie sanitari mi povedali že mam povedať potom doktorovi že ma boli aj krk ale ja som bola v šoku a nejak som na to aj zabudla možno ak by som to povedala viac by sa o mna zaujímali potom som šla teda nejako domov mala som citlivé oči na svetlo a asi dva dni sa mi hnusne točila hlava a bolo mi na zvracanie potom som sa začala v noci strašne polievat toto sa stalo nejak 12 apríla a potom až do mája som mala mokrý paplon pyžamo aj matrac + nočné mory keďže som si narazila spánkový časť od obočia až za uchom som som mala hrču a pri otváraní ust prvé dva týždne som nemohla ani jest spanok ma pichal dosť nemohla som si ani zicnug ani proste viac otvoriť usta teraz je už jún a stále mam proste bolesť tej spankovej kosti keď zivam dokonca nemôžem zjesť banán neviem tak otvoriť usta a na dotyk aj citim že tu hlavu mam stále nejakú väčšiu keďže som v Belgicku dosť mam obavy koľko by vyšlo take ct vyšetrenie a či teda by som to mala riešiť čítala som niekde totiž že po náraze hlavy vie hlava bolieť mesiace a tak som si myslela že veď to prejde mávam aj migrény ale tie som mala aj predtým dosť ..a čo sa týka mojej povahy alebo správania zostala som viac bojazliva sem tam aj nejaka tá úzkosť rada by som teda vedela aky máte na to názor ďakujem

Ada420

PLatim zdravotne postenie na Slovensku ako samo platiteľ lenže v Belgicku kým ťa prihlásia to trvá aj 5 mesiacov a ja som tu len dva mesiace ... stále mam ten bok hlavy väčší ako druhu stranu nie je to extra viditeľne ale ja to vidim ..

daniela2

Žiješ v Belgicku a neplatíš si tam zdravotné poistenie? Nezaplatila si si ho u nás na tamojší pobyt?
Podľa opisovaných príznakov si mala ľahší otras mozgu. Zvyšné príznaky boli následkom šoku. Samozrejme bolesť bola z úderu. Pri poskytovaní prvej pomoci bol postup správny až na to, že u nás sa robí aj RTG. Pri pretrvávajúcich ťažkostiach by si mala vyhľadať lekára.