Spoľahlivosť kondómov

Príspevok v téme: Spoľahlivosť kondómov
azgez

Zdravím,mal by som na všetkých jednu otázku ohľadom kondómov...aké je najbezpečnejšie to použiť....myslíťe že ak to otvorím správne,skontrolujem či nieje dierka,nasadím pekne bez vzduchu tak sa môže s maximalným kľudom púšťať dotoho alebo radšej pred vycrcholením to vytiahnuť...existuje porucha kondómu kedy všetko je dodržané ako sa má,žiadna dierka ale tie spermie cez to ajtak preniknú ? Som začiatočník s priateľkou a zaujímalo by ma či si to môžem užiť naplno že to donej pustím keď mám kondóm alebo radšej vytiahnuť...keď máváme sex tak kondóm vyberem,trošku dotoho fuknem či nieje diera,bez vzduchu si to nasadim a parkat aj skontrolujem či to je v poriadku,nakoniec sa donej vyvrcholím a keď vytiahnem tak to nafuknem ešte raz či nikde neuniká vzduch...je možnosť že po toľkej starostlivosti o to ajtak otehotnie ? Že tie spermie sa nejak bez dierky preniknú ? Ďakujem za odpovede

Nam

No... Odporúčam po použití kondóm napustiť vodou, tam to najlepšie uvidíš, nech si pokojný :D priateľ to tak robí, pre istotu.. Aj keď, keby bol deravý, tak by sa počas toho aj tak celý dotrhal, takže by si to videl hneď... Keby sa nepotrhal, tak pochybujem, že tá kvapka, čo sa dostane von cez dierku, niečo urobí... Ale aj tak ho skontroluj vodou (keďže očividne ťa to celkom dosť stresuje :D)... No ale skôr je problém v inom - kamoška šla darovať krv, pýtali sa jej na partnerov bla bla bla, povedala že aj tak používajú kondóm, a oni jej na to že spermie a voda sa cez póry v kondóme nedostanú, ale HIV vírus je tak malý, že ten by mohol... Tak vraj homosexuáli si niekedy dajú aj dva :O ale tak keď to máš s jedným človekom, nestriedaš... A ten človek je zdravý :D tak sa nemusíš báť...

swistica

Kondom patri k pomerne spolahlivym druhom antikoncepcie. 100 percentne vsak nie je nikdy nic. Moze sa napr. pretrhnut.Kombinaciou kondomu a prerusovaneho pohlavneho styku vsak iste nic nepokazis. Kazdopadne ti odporucam mat pohlavny styk len s osobou, s ktorou by ti nevadilo mat pripadne i dieta.

peltyra

...osobne si myslím, že keď proste nie je ten kondóm nejako poškodený, že nie je prasknutý tak by sa nemalo dosť dnu nič...

azgez

Takže kľudne môžem púšťať donej ak mám kondóm ? A keď nakonci nafuknem a žiadna dierka tak sa ničoho nemusím obávať ? Pretože veľa krát som počul že otehotnela aj keď nebola dierka pretože kondóm bol chybný...