Platy - v cistom - najmä zeny

Príspevok v téme: Platy - v cistom - najmä zeny
mrkvicka606

Pocujte , akurat som citala temu, kde autorka pisala, aka super je praca ucitelky na prvom stupni. Prisli tam na temu zarobky, konkretne, ze 800-900 v cistom, k comu z vyjadreni uzivateliek som vydedukovala, ze to je teda plat na zaplakanie. Povedzte mi, kde robite, ze tam zarabate platy, co nie su na zaplakanie? A toto nie je tema, ze idem provokovat, to v ziadnom pripade. Ja som fakt a uprimne len zvedava, lebo mam VS vzelanie (a aj nieco navyse) v nie az tak tuctovom obore, pracujem v sukr. firme, mam svoju pracu rada a robim ju dobre, ale teda moj plat by bol podla vacsiny z vas "na slucku". Okolo 730 v cistom. Ja uz by som naozaj chcela vediet, co robim zle ? ratajme vek okolo 30-35. Lebo ak napisu zeny okolo 40, tak tie uz su zrejme karierne vypracovanejsie, takze to chapem, ze aj o dost viac zarabaju. Aspon ma nejak uteste, ze bude to lepsie za par rokov (lebo zatial som robila po VS len cca 3roky, takze chapem ze nemozem hned chciet plat ako prezident). Len potrebujem vediet, ci po RD je sanca na zlepsenie alebo uz tie deti budu prekazkou pre kazdeho zamestnavatela ?

byvala ucitelka

Ako ucitelka som zarabala cca 930 eur a myslim si, ze spolu s flexibilnou pracovnou dobou a 45 dnami dovolenky to bolo dobre. Pracovna doba umoznovala navyse privyrobenie si - doucovanie, projekty, preklady atd. Po niekolkych rokoch v skolstve som vsak potrebovala zmenu. V novej praci, ktora je mimochodom ovela narocnejsia, zarabam menej a travim v nej viac casu. Platy naozaj nie su vysoke a to ani v IT sfere. To len ucitelia trpia stale komlexom nizkych platov, pritom nevidia realnu situaciu na trhu prace. Mnohi z nich by sa mimo skolstva ani neuplatnili. Je to v poriadku, ved predsa studovali pedagogiku, tak od nich nikto nechce, aby pracovali mimo skolstva. Len to neustale stazovanie je otravne. Prekazalo mi to aj vtedy ked som ucila. V ociach ziakov i rodicov tak potom ucitel vyzera ako socialny pripad. Vobec to tak nie je. Dnes uz dokonca maju platy este vyssie. Len zial sami seba znevazuju.

Bubliii

900e ze je na zaplakanie? Tak to uz fakt asi ludia nevedia, co od dobroty, ved z toho sa da krasne vyzit. Ja robim vo vede, mam pred 30tkou a v cistom som dostavala tak 600e, ako kedy. Teraz nam to od januara zo zakona trochu dvihli, ale ziadna slava.