Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mám sa viac snažiť ?

Príspevok v téme: Mám sa viac snažiť ?
Miro2003

Ahojte.

Prišiel som si sem po radu keďže už úprímne nevládzem. Mám 16. Ocino umrel keď som mal 7 rokov, sestra je odsťahovaná preč už asi dva roky a bývam s maminou. Moji rovesníci obháňajú baby a podobné veci, ale žiaľ ja na to vôbec nemám čas a ani náladu pretože mám skoro stále slzy v očiach. Prečo?

Neustále mi mama hovorí že som zlé dieťa, že som zlý syn. Hnevá sa na mňa. A keď už to vyzerá že je všetko v poriadku. Že už sa nehnevá, tak to možno vydrží "5 minút" a potom je zase všetko zlé. Nechcem pôsobiť namyslene, ale podľa mňa oproti mojich rovesníkov mám na vrch. V škole mám dobré známky, mal som 3 dvojky.. Nepijem, nefajčím, poriadne nemám ani kamarátov. Frajerku som nemal nikdy.

Snažím sa tam kde sa dá. Mám veľkú záľubu v motorkách, žiaľ mama z toho nadšená nie je. Kričí po mne, a povedala mi že to mám radšej skočiť pod vlak ako si kúpiť motorku. Čo ma veľmi zarazilo, mal som slzy v očiach. Pretože je to jediné čo ma skutočne robí šťastným. Baby nerieším, pretože som pochopil že baby v mojom veku majú ešte problém samé so sebou a nie aby niekoho potrebovali k sebe. Takže si to kompenzujem týmto.

Motorku som raz mal, len takú menšiu, ale mal. Nedávno som ju predal pretože som celkom vysoký a bola mi malá. Neuveriteľne ma to bavilo, bol som ako v siedmom nebi, pre mňa niečo neskutočné. Takže som sa rozhodol že začnem šetriť do 18ky na väčšiu, pretože aspoň nejakých kamarátov som mal na motorke. Robievam víkendy, chodím domov o 20:00 niekedy aj neskoršie pretože sa snažím a mám nejaký cieľ. Žial len ma mrzí správanie mojej mami.

Neviem, naozaj neviem čo robím zle. Všetko je zle, väčšinu vecí mám zakázaných. Ako som napísal nepijem, zatiaľ čo moji rovesníci sa ožierajú každý deň dobre že nie. Nehovorím že taký chcem byť ale len príklad. Nikdy som nemal v hube cigaretu, je to podľa mňa len stráta peňazí. Učím sa, neflákam sa. Urobím jednu jedinú vec. Pre mňa zaľúba a pre moju mamu "smrť" ?

Chcem tak veľa ? Chcem tak veľa robiť to čo ma baví, robiť to čo mi vyčarí úsmev na tvári. Žiadna pochvala za nič, iba mám všetko vyčítané čo robím zle. Mojí rovesníci spia, ja vstávam do roboty. Oni sa zabávajú, popr. ešte spia. Ja pracujem na priamom slnku, celý spálený, trápim sa, ale snažím sa. Pretože to chcem. Vraciam sa večer keď už všetci spia. Naozaj už neviem čo mám viac urobiť, neviem naozaj neviem kde sa mám viac snažiť.

Viac nedokážem robiť, robím maximum. Bol by som veľmi rád za každú radu ktorá tu bude.

Majte sa.

mamkinababika

Nepočúvaj toľko mamu.... Chápem že je to tvoja autorita, ale mama nemusí mať vždy vo všetkom pravdu. Uvedom si že žiješ svoj život. Ak ťa niečo baví, chod si za tým. Ja som tiež takto počúvala mamu, dávala som stále na jej rady, od veľa veci ma odhovorila, znechutila mi ich a len som bola stále nešťastná. Dlho som žila v tom: čo na to povie mama. Nakoniec som si uvedomila že aj mama sa môže veľakrát mýliť, navyše doba pokročila a ja som už iná generácia, takže jej sa môžu zdať niektoré veci zvláštne, neprijateľné.... Je to jej pohľad ja mám ten svoj.

Angelika3

Taký život musí byť peklom. Tvoja mama je asi frustrovaná z vlastného života a potrebuje si to na tebe vybíjať a vlastniť ťa. Len čo to bude možné odsťahovať sa čo najďalej a nenechať sa zastaviť asi milónom výčitiek, ktoré budú nasledovať a smerujú k tomu, aby si sa cítil zle a mal sám výčitky, lebo inak raz budeš ľutovať, že si sa ani nestihol tešiť zo života.

Kalgan1

V najhorsom pripade sa od nej odstahujes, ked budes mat na to prachy. Nikto z nas nema vestecku gulu a nepozname vase rodinne vztahy. Moze to mat XY dovodov. Vsak sa s nou normalne o tom porozpravaj.

ReLa

Urcite nie je vsetko take zle ako to ty vidis. Ale neodpustim si otazku: rano vstavas ked tvoji rovesnici este spia a domov sa vracias nejskorej o 20:00. A to kedy chces aby ta mama aj pochvalila? :D A to takto chces fungovat cely zivot? Byt pracovity, zarobit si, byt samostatny, nezavisly, to je vsetko dobre a chvalyhodne. Ale v zivote su aj ine hodnoty, dokonca aj take, ktore sa nijakymi peniazmi nedaju zaplatit. Vies o tom vobec ze su v zivote taketo hodnoty? Mohol by si trochu pochopit aj svoju mamu. Boji sa o teba a je na to, vyzera to tak, sama.

Slexina

Ahoj chcem ti povedať že si uplne super chalan:) lebo máš užasnu zalubu;) motorka je to najlepšie čo.moze byť:) sama jazdim;) v tebe chyba nieje chyba je v mame...skus sa snou otom porozprávať že prečo je taka...nech ti to povie...ty nerobíš nič zle to ona...ma nejake.mindraky..

ahjajjaj

si typický prípad chlapca bez otca, vychovávaného iba mamou. Keby si mal otca, ten by Ti dal za pravdu a Tvoju záľubu v motorke podporoval a mamu by upokojil. Takže nič nie je, čo by si robil zle, len mama sa bojí a preto Ti nadáva a nemá pri sebe nikoho, o koho by sa v strachu o Teba mohla oprieť, pripadá si sama na svete a nepochopená.

swistica

S tou motorkou to bude asi tym, ze mama sa o Teba boji. V tomto sa jej vobec necudujem. To ostatne je uz ale zvlastne. Nuz ani rodicia nie su idealni. Skusal si sa mami opytat, preco ta za vsetko kritizuje? Aky nazor ma na situaciu sestra? Kritizovala i sestru ked s vami este byvala?