Voľnopredajné antidepresíva

Príspevok v téme: Voľnopredajné antidepresíva
MartinChar18

Dobrý večer, prosím poraďte mi nejaké voľnopredajné antidepresíva.
Mám 18 rokov a v mojom živote sa udiali nejaké tie zmeny, približne pred pol rokom, ale to tu nechcem rozoberať. Od vtedy som v hlbokej depresii. Mám niekedy aj obdobia mánie - zriedkavo. Jeden známy má skúsenosti s psychológiou, povedal že to asi bude mániodepresia. Prosím Vás poraďte mi nejaké lieky, hlavne voľnopredajné. K psychiatrovi sa hanbím ísť, taktiež aj moja rodina bola vždy proti psychológom a psychiatrom. So svojimi problémami sa im nezdoverujem aj keď príznaky silnej depresie na mne vidia.
Okrem depresie mám aj strach z ľudí - príklad: vidím kráčať po ulici nejakého známeho, ktorého som dlho nevidel, tak radšej prejdem na druhú stranu a ukryjem sa, aby ma nevidel.
Ďakujem za všetky vaše rady

MartinChar18

Tak v prvom rade známi je vyštudovaný psychológ a dlhé roky sa staral o dusevne chorú mamu.
Dg mi neurčil na 100% ale že by to mohlo byť. Poviem vám na rovinu, že zažívam niečo strašné. Skoro stále som v hlbokej depresii, občas nastane nejaký ten deň mánie alebo nebodaj, že som som úplne vpohode aj keď to je málo kedy. K psychiatrovi sa hanbím ísť.
A to že som nenapísal, že čo nepríjemné sa udialo v mojom živote, to je hádam logické, že to tu rozoberať nebudem.
Každopádne ďakujem za názory

Zuzka8

Hm tie homeopatiká, pýtala som sa na ne mojej kamarátky, ona je farmaceutička a mala v teste akurát nejakú otázku o homeopatikách a riedení a že oni pri riedení plne strácajú liečivo. Aj wikipedia to píše. Takže placebo.

teo

Taky mlady a uz si vies sam stanovit diagnozu? Aha, mas znameho psychologa, ten stanovil diagnozu a nic ti neporadil. Vies moj zlaty keby si ty mal take stavy a aj maniodepresiu tak utekas hupkom k psychiatrovi,len nech ti pomoze.A tvoji rodicia by ta hnali tiez,hanba sem hanba tam.

Angelika3

Čítala som príbeh o Budhovi, ktorý sa nechcel zaťažovať žiadnym majetkom a tak žil v príbytku, kde mal okrem pár nevyhnutných drobností iba jednu prikrývku, aby mu nebola zima. No a prišiel k nemu raz v noci zlodej a hľadal čo by ukradol, lenže nič nenašiel.

Budha to však videl a prišlo mu zlodeja ľúto, že mu ani nemá čo ukradnúť. Tak mu ponúkol, či si nechce zobrať aspoň tú prikrývku. Lenže zlodej po prvotnom zľaknutí, že ho Budha videl, pocítil ľútosť, že by mal Budhovi zobrať prikrývku, keď nič iné nemá a zdvorilo odmietol.

Chápeš, proste príbeh je vymyslený, ale ide o ten princíp, že mi ľudia nie sme ani dobrí ani zlí a proste sme zajedno

Angelika3

Strach z ľudí som mávala tiež, ale treba si uvedomiť, že všetci ľudia sú to isté čo ty... dokonca aj taký Hitler keď žil... proste ide iba o úroveň uvedomenia sa a stupňa egoizmu, v skutočnosti sme všetci ten istý druh- proste ľudia- sme aj dobrí aj zlí dokopy. Keď si to uvedomíš naplno, pochopíš, že nie si od ľudí oddelení, že nikto neni ostrov a prestaneš sa ľudí báť, lebo keď sa napr. s niekým stretneš či s niekým rozprávaš, je to akoby si sa rozprával sám so sebou, fakt....akurát sme muži a ženy, aby sme sa dopĺňali, ale naša podstata je rovnaká.

no a rada by som ti odporučila bylinku ašvagandu- najlepšie v práškovej forme. Na internete nájdeš informácie ako pomáha.

Giraffee

Je mi luto, ze sa ti stalo nieco, co ta poznacilo a teraz sa trapis. Aj ked si neupresnil, ze co. ALE!! Seriozne si v takejto veci nechas radit od “nejakeho znameho”? Urcit dg v psychiatrii je velmi narocne a lekar ma co robit, aby ju presne stanovil a nejaky laik ti urci dg a liecbu? V ziadnom pripade ho nepocuvaj, este si mozes viac pohorsit. Katstrofa, ako sa niektori ludia, laici, sarlatani a pod. nadriaduju nad studovanych lekarov.
Mozno ty ani nepotrebujes medikamentoznu liecbu. Jednoducho mas len horsie obdobie, a aj ked je to iste tazke, prinut sa znova robit nieco, co ta vzdy bavilo a prinieslo ti to radost. Uz spominany pohyb na cerstvom vzduchu a na slnku robi tiez svoje. A nebolo by od veci, keby sa pokusas aj viac socializovat a strach tak prekonavat. A ked uz, zajdi bez hanby za dobrym psychologom.. Mozno sa potrebujes vyrozpravat a pocut nejaky iny pohlad na vec, moznosti riesenia..
kazdopadne kasli hned na lieky, mas len 18r, si mlady, skus to najprv sam a ak uz to nebudes zvladat, tak, zial, lekar. Ale urcite si sam neurcuj liecbu a lieky, preboha..
Antidepresiva nie su lentilky, ze ked na ne dostanes tip a chut, tak si ich kupis v obchode a budes sa nimi ladovat kolko ti bude chutit.

petroneta

skôr než na antidepresíva by som stavila, v závislosti od Tvojho stavu na zdravú stravu a dostatok pohybu, kozmetika, pedikúra, manikúra, masáž, kaderníčka...
Hlavne ten pohyb. Ak sa intenzívnejšie pohybuješ 20 minút, začne sa Ti vylučovať z mozgu hormón šťastia: serotonín.

jjoe

Napríklad byliny ľubovník, medovka, kocúrnik.. Inak ak je to vážne, tak antidepresíva u psychiatra. Z alternatívy je výborná homeopatia, tá ide na koreň probému. Chce to však dobrého homeopata.

ahjajjaj

voľnopredajné antidepresívum je l-tryptofán. Stojí 10-15 eúr a dá sa kúpiť, či objednať v niektorých lekárniach. Zavádza sa postupne, účinok nastupuje po cca 2 týždňoch užívania, obsahuje prírodné látky. Pri vysadení treba vysádzať tiež postupne.