Co so zivotom?

Príspevok v téme: Co so zivotom?
kejtik

Idem si pre radu. Som na materskej druhý rok a nie som ešte taká stará (snáď, 27 je ešte OK? ? Myslím na to štúdium). A chytá má depka, čo bude s prácou, keď bude od troch rokov dieťa v škôlke, ja chcem ešte jedno minimálne stihnúť tak reťazovo, ale uvidíme ako Pán Boh dá. Keď som bola hlúpa v mladosti, neriešila som nič dopredu, nevzali má na výšku tam kde som chcela a prihlásila som sa na niečo len tak nech som není doma. Aj ma to bavilo, aj nie ale srdce na to odísť som nenašla. Mala som plány ísť študovať PhD. Ostať na škole, ísť pracovať na sesterskú univerzitu do Poľska...bla bla. Ale prišiel ON, zamilovala som sa a...ostala som doma. U nás moc nebola možnosť sa zamestnať v tom odbore nuž som niečo prestriedala. Po troch rokoch prišlo bábo, svadba a teraz som v koncoch. Vždy ma to ťahalo k deťom a uvažujem nad pedagogikou. Ako práca fajn ale hlavne ten pracovný čas ma láka. Leto free, víkend free, sviatky free. Proste budem s deťmi, môj chodí na týždňovky lebo tu ozaj nič moc práca. A kde by som dala deti? Práca na smeny neprichádza do úvahy a proste neviem. Mám dva mesiace na podanie prihlášky a mám aj strach. Je tu nejaká mamička na tom podobne? Študuje niekto druhu výšku lebo v mladosti stratil rozum a študoval hlúposť? Ja som jednoducho asi až teraz prišla na to, čo chcem v živote robiť. Neni neskoro?

ahjajjaj

nie je nikdy neskoro dovzdelávať sa, alebo sa zamestnať úplne inde, kde si predtým pôsobila. Mohla by si ísť ale skôr na externú formu štúdia, lebo ostať 5 rokov z jedného príjmu, nie je nič moc. Kamoška ukončila špeciálnu pedagogiku s dvoma malými deťmi, ja som si robila prvú kvalifikačnú na materskej po druhom dieťati.