Stuhnute svaly v oblasti krku

Príspevok v téme: Stuhnute svaly v oblasti krku
swistica

Z casu na cas mavam stuhnute svaly v oblasti krcnej chrbtice. Bud sa to stane zo stresu alebo ak zle spim. Na bolest hlavy si davam tabletku - Ibalgin a na svaly pomoze masaz.
Otazka znie, ak by som s tym sla k lekarovi, ake vysetrenia by mi robil a ci by bola liecba ina, ako si pomaham ja sama. Resp . ci je nieco, aby svaly netuhli vobec?

topmanager

vyšetrenia si sa dozvedela, aj terapiu. K terapii: všetko okrem cvičenia pomáha len dočasne. Cvičenie nepôsobí iba proti bolesti, ale robí svaly zdravými a to aj pri organickom náleze na chrbtici.

ahjajjaj

hej, tu akupunktúra fakt pomôže. A psychika? Pri stuhnutých svaloch to býva často napätie, stres, hektickosť.

teo

Pomoze ti akupunktura mjanika. Sak ty swistica mas asi aj ine problemy, ze? Jasne ze od psychiky ti stuhne aj krk a asi aj od pocitaca.

ahjajjaj

najúčinnejšie je cvičiť. Ale to môžeš aj za pomoci videa na youtube. Daj si do vyhľadávača cvičenie na krčnú chrbticu, alebo niečo podobné, a nájdeš tam videá.

Zuzka8

No to cvičenie je a masáž pomáha, ako píšeš. Tiež možno regeneračný gél, alebo masážny vankúš. Na rehab. by Ťa mohli možno aj naučiť cvičiť na kŕčnu chrbticu.
To či pôjdeš k neurológovi al. ortopédovi nechám na Tebe resp. na Tvojej obvodnej.
Môžeš aj zdravšie žiť, strava, ľudia a tak. Liek proti napätiu. :-D