Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Rozpocet na potraviny

Miska89

ahoj, my sme dvaja a vždy si vyberieme každý 110e ktoré minieme na potraviny, toaleťák, sáčky do koša a podobné výdavky.. takže dokopy 220e.. Ale väčšinou to prešvihneme, drobné nákupy zaplatím občas z vlastnej karty, tak isto aj priateľ.. no a keď kupujeme aj prášky na pranie, aviváže tak to vždy prešvihneme, ale tak do 300e sa zmestíme..

Bubliii

Jarabek zavisi od toho kde, co a kolko kupujete... Su obchody drahsie (farmarske potraviny atd.), aj lacne (bezny supermarket), maso je drahsie ako zelenina, kupovat vela do zasoby je v podstate zbytocny prepych. Vela faktorov ovplyvnuje to, kolko eur mesacne vam odide na potraviny. Ja to zratane nemam, ale vzdy je to aj o prioritach, ak niekomu staci najlacnejsi salam, syr pomaly na konci zaruky, obite zlacnenie ovocie.. tak nech si to kupi. Mne nevadi dat par eur navyse ak viem, ze ide o kvalitne potraviny a teda investujem do svojho zdravia. A ano, varenie doma setri peniaze na nakupy, ale zase si treba k tomu priratat cas straveny jeho pripravou + nasledne umyvanie, takze minas viac vody a elektriky.

BJ_2

Zalezi ci do toho zapocitavas gastrolistky z roboty, lebo to sa podla mna do nakladov nerata, kedze ti to plati zamestnavatel ako obed.

Dalej zalezi, ci si 100 kilovy chlap, co posiluje a je asi 3x viac, nez 60 kilova zena, co necvici a snazi sa drzat si liniu.
Pokial si 100 kilovy chlap, co posiluje a chce nabrat, tak mozes minut aj 150 eur na potraviny. Ale pre bezneho cloveka je nad 100 eur podla mna uz luxus. Teda ak si varis doma. (ale chodenie po restikach je luxus uz v zaklade)

Ver rataj:

pre porovnanie, za 3,30 na den (100 eur za mesiac) mas asi 3 kg chleba, (popripade ak kupis neskoro vecer v akcii, tak aj 5 kg chleba) , 500 g syra, 2 kg talianskych cestovin, 5 kil mrkvy atd...

toto nestaci beznemu cloveku? Ved ja si dam 100 gramov cestovin, k tomu nejaku rajcinovu omacku, zeleninu za par centov mrkvu/kapustu, polievku v ktorej su strukoviny (50 gramov strukovin stoji 10 centov), a som plny....

kolko stoji 100 gramov cestovin? asi 20 centov...

Na veceru si dam par krajcov chleba (20-30 centov), maslo (20 centov), a nejaku zeleninu, ale kusok syra. Obcas jogurt. To je tak za euro dokopy. Celkove naklady na den , 1,50-2 eura a podobne.

Do penazi ide to, ked clovek nevie nakupovat a kupuje drahe veci.
Napriklad kupuje bryndzu zo Salemu, za 29 eur/ kg. Da si 100 gramov bryndze, a hned plati 3 eura. Ale to je jeho blbost, ze nevie hospodarit.