Betadine

Príspevok v téme: Betadine
Simonka3210

Ahojte, možno je to blbá otázka, ale nenapadlo mi opýtať sa lekára...dnes som bola na zákroku, keď mi odobral/odrezal (neviem ako správne to nazvať) časť tkaniva z niektorých častí z pyskov a mám si na to dávať Betadine roztok, ale v príbalovom sa píše, že sa to buď riedi alebo používa normálne bez riedenia....neviete mi, prosím, poradiť, či to mám nejako riediť alebo si to tam vyčistiť len normálne s tým napr. na tampón dať abo čo? A môžem to spraviť už aj dnes, nemusím počkať na zahojenie alebo tak? Ďakujem...

1234Jana1234

Ahoj
Zrejme si bola na Labioplastike, ja som ju podstúpila deň pred tebou a tiež používam roztok betadine.
Ja si ho trosilinku riedim s vodou.
Odporúčam ti kupit si aj betadine masť ( ta je však len na predpis) alebo framykoin :)

Defcon

Betadin pouzivaj kludne neriedeny na tampon. Nemusis ho pouzivat casto, rovnako sa nemusis obavat podrazdenia. Betadin je super, vo velkom sa pouziva vo vsetkych nemocniciach po europe.

Simonka3210

Jo aj mňa :/ ale asi si to dám až zajtra radšej...skúsim to najprv zriediť a uvidím, čo to urobí :D čo som čítala tak by to nemalo ani dráždiť a ani nijako ovplyvniť hojenie, vraj to používajú aj v nemocniciach a tak