Rychlo reagujte

Mishel321

Ja chcem tie lieky vysadit
Co mam robit?on urcite bude stale chciet aby som ich uzivala ale ja naozaj nechcem ,co mu mam povedat aby mi ich vysadil?
Su hrozne nemam po nich menzes som slaba je mi z nich zle .

Ako ho mam presvedcit

swistica

@ahjaj Vo väcsine pripadov sa lieky uzivaju dozivotne, maximalne doktor ich obmiena a robi rozne kombinacie. Psychicke ochorenia su zial neprijemne. No iste su i optimisticke pripady, kde sa po liecbe podarilo fungovat bez liekov. Pod dohladom lekara by to uz mozno mohol skusit.

swistica

@mischel321 Ono to takmer vzdy byva tak, ze psychiatricky pacient sa ma dobre a citi sa dobre. Zial neuvedomuje si vsetky okolnosti. Tie si uvedomuje jeho rodina a trpi. Dnes uz nezatvaraju zdravych ludi do liecebni a nepredpisuju im lieky ak ich netreba. Pises, ze sa citis dobre - to bude preto ze lieky zaberaju. Pises, ze si sa citila dobre aj predtym - preco by ta potom vodili k psychiatrovi, alebo preco by si tam sla sama? To nie je predsa povinna preventivna prehliadka.

Mishel321

Ja tie lieky nechcem uzivat ,naozaj ich nepotrebujem citim sa dobre aj pred tym som sa citila dobre ! ale on povedal ze musim .,

ahjajjaj

mám takú otázku, že ak niekto 5 rokov užíva rôzne antidepresíva kvôli veľmi zložitej situácii, v ktorej sa nachádzal, ale teraz má už všetko v pohode, môže ich vôbec niekedy vysadiť? Môže sa naučiť existovať bez liekov? Najmä ak majú nežiadúce účinky? Konkrétne sa sťažujú členovia rodiny tej osoby na jeho ľahostajnosť a bezcitnosť a nedostatok pochopenia či empatie a veria, že je to liekmi?

Sonie

swistica ja len toľko....keby si lepšie čítala otázku pisateľky aj moju odpoveď možno by si pochopila.....ale keď niekto rýchlejšie píše ako číta a rozmýšľa na to škoda podrobnejšie reagovať.

ahjajjaj

zavolaj psychiatrovi telefonicky, že si tehotná a či môžeš užívať lieky, ktoré berieš. A potom si už len ideš pre iný liek, ak teda potrebuješ.

swistica

Sonie - nevypisuj tu bludy prosim Ta. Uz som videla ako zle dopadol clovek, ktory si vysadil psychiatricke lieky, lebo ved sa citil dobre - ako pises. Dobre sa pravdepodobne citi preto, lebo lieky zaberaju. Nehraj sa tu teda na liecitela. Vysadzovanie liekov sa ma diat pod dohladom lekara. Ja som tiez proti uzivaniu takychto liekov, no zial su ochorenia, kde sa inak neda.

Sonie

Mishel321 ale ty ešte nie si tehotná, len by si chcela byť.....Bola by si hrozne rada že keby ti lieky vysadil......ale predsa ak sa cítiš dobre a si v pohode nie je dôvod na užívanie liekov. Ak ti ich psychiater predpisuje a ty ich nepotrebuješ, si v pohode, potom je to zlý lekár a zmeň ho. Ale predsa len nejaký dôvod ten lekár asi mal, keď ti ich predpísal. Napíšeš ten dôvod?

swistica

Pri najblizsej navsteve svojho psychiatra o tom informuj. Vysvetli ti moznosti. V tomto pripade sa zvyknu lieky vymenit za ine, ktore moze uzivat i tehotna zena. Ked vsak nevieme diagnozu, konkretne lieky a nie sme tu ani lekari, tak s istotou to tazko povedat. Co ale zvyknem citat, tak sa to da.