Ma cenu hľadať si vzťah ak...

Príspevok v téme: Ma cenu hľadať si vzťah ak...
ModraObloha

Zdravím, už dlhšie sa trápim otázkou či má cenu si hľadať vzťah ak má človek zdravotné problémy ktoré mu znemožňujú fungovať ako "normálny človek" ?

Aby som vám kúsok priblížil problém tak - Mam 22 rokov, zatiaľ som nemal vzťah, boli časy keď som sa o to pokúšal, keď som aj bol rád že nikoho nemám, teraz to vidím tak že každý potrebuje niekoho s kým si rozumie, kto ho pochopí, vypočuje a podobne.. Už dlhu dobu mam rôzne problémy fyzicke,psychické, som samotár niekedy dobrovoľne kvôli spoločnosti, niekedy pretože proste tých správnych ľudí nemám žiadných.. som dosť uzavretý človek aj keď si myslím že viem sa baviť otvorene ak je aj o čom.
Momentálne nepracujem, trpím mozgovou hmlou, silne chronické únavy, problémy s trávením a močením, rôzne depky, po nejakom čase popri mozgovej hmle sa mi trochu rozvinula ľahká sociálna fóbia... dakedy sa bojím byť s ľuďmi aby ma hneď neodsúdili ako nejakého hlupáka, pretože tak sa na tej mozgovej hmle cítim... niesom na invalidnom ani na PN s doktormi som to riešil par rokov dozadu a samozrejme som zdravý a v psychiatrii ja nevidím riešenie tak sa pokúšam dať dokopy stravou.. snažím sa čo najviac pre seba robiť aby som sa mohol zaradiť do normálneho života. Má takýto chalan pre babu cenu? Budme úprimný v dnešnej dobe sa na charakter moc ľudí nepozerá.. mladí idú za vzhľadom a starší sa pozerajú na pracovný/socialny status.. prípade vzhľade.. Ako by ste vnímali chalana čo sa napriek týmto problémom pokúša alebo uvažuje že by si hľadal vzťah ? Je to veľmi sebecké vôbec uvažovať nad tým? Je mi jasné že moc toho ponúknuť nemôžem, samozrejme neplánujem byť celý život doma zavretý, nepracovať a podobne... chcem sa dať dokopy a fungovať ako človek, ale momentálne po tom všetkom čím som si prešiel a vo väčšine času sám.. som aj ja narazil na ten strop či hranicu kde mám potrebu byť s niekym na kom mi zaleží a koho mam rád.. ( do teraz som si nehľadal vzťah hlavne z tohoto dôvodu aj keď som po tom túžil) Mám šancu? Keby vás baby osloví takýto chalan, namáhali by ste sa mu odpísať alebo rovno ignorácia a podobne? Potrebujem úprimné názory, pretože sa mi páči jedna baba z blízkeho okolia, no fakt neviem či jej mám napísať alebo naďalej ostať sám z racionálneho dôvodu ? Pochopte ja viem že je rozumné dať si dokopy zdravie a potom sa naplno venovať vzťahom atď.. ale väčšina po dlhej dobe bez vzťahu (pripadne u mňa aj kamaratov ) má potrebu mať niekoho takého.. zaujíma ma váš názor, ako sa zachovať ? Je to sebecké ? Napíšte mi váš úprimný názor nech viem ako sa zariadiť.. ďakujem

alicia27

aj napriek zdravotnemu stavu a nejakym hendikepom je mozne mat normalne fungujuci vztah...treba si hladat aj napriek tomu...preco by mal byt taky clovek sam?..pokial o tom vsetkom vie aj partner, tak nie je dovod...

Sloniecko

Ahoj,
mozem sa opytat (ak to nie je tajomstvo)- ked nikde nepracujes, nie si PN, ani Ti nepriznali dochodok, z coho zijes?
Ja by som Ti radil si najprv vyriesit svoje osobne a zdravotne problemy a najst si pracu.
Podla mna mas malu sancu si najst babu, ak si neschopny prace. A tu nejde o to, ze by si si nasiel zrovna zlatokopku, nemal som na mysli to..
Ale podla mna ziadna normalna zena si nezacne s clovekom, ktory nevie zabezpecit ani seba, nieto este rodinu. Obcas by sa hodilo, ak by si ju niekam pozval a peniaze od rodicov snad nebudes pytat. V prvom rade by som Ti teda odporucal si najst pracu, lebo bohuzial dobry charakter v dnesnej dobe asi zenam nepostaci...
Drzim Ti palce, lebo vidim, ze pises naozaj inteligentne a verim aj v to, ze si slusny clovek.