Ako nemat strach zo soferovania

swistica

@zradca celkom tvojej dcere rozumiem. Ja som mala takeho instruktora. Cely kurz pocuvat ako je vsetko zle, to cloveku na sebavedomi neprida. Hlavne ze 80% jeho ziakov nespravilo skusku na prvykrat. Tak asi chyba bola na jeho strane.Mam pocit, ze instruktorov robia zväcsa dementi. Skusku som spravila hned, no mala som strach soferovat.

@zakladatelka temy -skus najskor jazdit tu istu trasu. Najskor s niekym, potom sama. Napr.praca - doma. Ked sa prestanes bat, potom chod i ine trasy.

Ladybird6

Pocula som ze dat si na zadok Z nie je ziadna vyhra, ale aspon ked mi zhasne motor budu vediet, ze som Z :) ....dakujem za vsetky cenne rady, budem skusat mimo mesto a skusat ked bude menej aut este, ze nebyvam vo velkom meste.

Ladybird6

To... ja som bola zase na skuskach celkom v pohode, vedela som ze da testy a cvicisko lebo som sa vedela opravit a jazda dopadla tiez fajn. Chod na skusky s tym, ze nejde o zivot , mat trosku ako sa povie na salame ;) Drzim palce

zdradca

Ahoj. Moja dcera ma ten isty problem. Vodicak spraveny uz vyse pol roka no najazdenych mozno 5km. Dovod uvadza, ze instruktorka ich nic nenaucila, stale deptala a nadavala im. Jazda v aute je pre moju dceru stres este len sadne do auta. Lebo co ked si nevsimne a dakoho zrazi, ci niekde buchne apod.otazky jej vrtaju v hlave. Neda sa presvedcit aby soferovala a nic s tym nespravim.
Manzelka mala ten isty problem, kym som jej nekupil starsie auto a neodisiel do zahranicia za pracou. Vtedy ju bieda prinutila, ze musela soferovat. Soferuje dobre, no ako vravi. Najlepsie jej to ide ked ide sama, lebo ja jej dost kibicujem.
Jednoducha rada je. Vziat auto a ist niekde smerom mimo mesta, do mesta ist najlepsie v nedelu kedy je najmenej aut a vsetky krizovatky prejst. A tak pridavat dni, az zistis, ze to az take zle nieje.
A pamataj. NIet sofera, co by aspon raz niekde nebuchol, ci nezazmetkoval. Vela stastnych km.

To

Dobrý deň, mám stres, že zajtra nedám skúšky..... Ja neviem čo mám robiť proste ten pocit je vo mne.... Ak máte nejaké rady ako to prekonať tak prosím poraďte... Ďakujem

Ladybird6

Dakujem. No ved prave zijeme v dnesnej dobe, kde sa vsetci ponahlaju a budu ti nadavat za chyby a nepoznaju okolnosti, kazdy sa ucil, skusim zvolit bocne cesty najskor a s niekym kto ma psychicky bude podporovat.

slobodnemaciatko

Strach je dobry sluha, ale zly pan. Miesto strachu odporucam respekt. Rychlost je jeden problem, vacsi problem je neohladuplnost.
Oci musis mat vsade, predvidat nepredvidatelne, mnohi sa na ceste spravaju ako psychopati.
Soferovanie je napriek tomu skvele. Dava ti slobodu.
Musis trosku nabrat sebaistotu. Odporucam zo zaciatku volit bocne cesty. I ked niekto razi teoriu rovno do ostrej premavky.
Musis to chciet, mat k tomu vztah, inak poznam aj takych, ktori k tomu vztah nemaju a su schopni to po 10 rokoch svihnut do protismeru.
Drzim palce.