Chronická pankreatitída

Táto diskusia patrí k článku: Chronická pankreatitída
Chronická pankreatitída

Chronická pankreatitída je pokračujúce zápalové ochorenie podžalúdkovej žľazy, charakteristické poškodením mofgologickej štruktúry a funkcie pankreasu, a jeho náhradou firbóznym tkanivom.

Defcon

Chronicka pankreatitida ma velmi individualne priznaky, hlavne co sa tyka bolesti, od bezpriznakovej az po velmi silnu. Dalsie priznaky su hnacky, zapchy, zmena farby stolice na ilovitu kvoli zlemu traveniu tukov. Chudnutie bez priciny...

Pitr123

Ahoj Dave, prosim Ta, ake si mal priznaky, bolesti a ake lieky alebo vitaminy si uzival? Mal si aj zmenenu farbu stolice?

Defcon

Jasne tupelo. Pri chronickej pankreatitide ti nejaky lekar doporuci zrat zbytocne tabletky s mnozstvom pridanych zbytocnych chemikalii.-))) praveze sa mas vyhybat konzervantom a inym chemikaliam. Isto ti doporucil vela ovocia a zeleniny a ty si si to nahradil tabletkami..-)))

Dawe

Zdravim ja mam chronycku pankreatitidu tiez, zo zaciatku som mal dost velke bolesti ale casom sa to upokojilo, snazim sa dodrziavat stravovanie, kupil som si vitaminy ktore mi odporucil moj lekar a citim sa dobre.Dost casto si zacvicim a zatial som bolesti nemal tak dufam ze to bude v poriadku aj nadalej.