Psychiater so zameranim na bipolar / Bratislava

Príspevok v téme: Psychiater so zameranim na bipolar / Bratislava
Bipolar Owl

Zdravim,
uz od dospievania ma trapi bipolarna afektivna porucha,
vystriedal som mnohych psychiatrov, hlavne v obdobi dlhodlbych depresii som uzival lieky, avsak po case, ked depresie ustupili som prestal, nerobili mi dobre a bol som na nich neefektivny.

Depresie sa uz snazim prekonat pasivne - bez medikamentov.
Vyhybat sa alkoholu, zvacsa prejdu po niekolkych dnoch, coras vacsi problem su vsak pre mna manicke stavy, ktore prejdu od euforickej nalady (vdaka okolnostiam, ked nevychadza vsetko tak moja prehnana pozitivita ocakavala ) - castokrat po "prehre" prejdem k bludnemu / iracionalnemu / paranoidnemu mysleniu, nekontrolovatelnej agresivite / hysterii, vyvolavaniu konfliktov a castokrat k sebaposkodzovaniu.

Zvacsa pri prichadzajucich naznakoch manickych excesoch uzijem xanax / stilnox / lieky na baze diazepamu, to ma vie ukludnit, zvacsa po chvili zaspim a nestihnem sposobit problemy rodine / najblizsim, pripadne sebe samemu.

Niekedy tak nestihnem ucinit, vtedy su nasledky pre moj sukromny i pracovny zivot o dost komplikovanejsie.

Nestava sa to casto, ale staci jedna blba nahoda a da sa prist o vela :-/

Pernamentne uzivanie liekov fakt nechcem riesit, prichadzal som o vsetko co ma tesilo a citil som sa pasivny.

Ak to znie iba ako mladicka nevyrovnanost, mam uz solidne po 30tke a mam nalady ako moji pubertalny synovci.

Drogam sa vyhybam obklukou a alkohol komuzumujem fakticky s mierou ( iba pivo a vino - tvrde uz niekolko rokou pre vlastne dobro obchadzam ako sa len da) , prudke naladove vykyvy sa vsak dostavuju i za uplne triezveho stavu.

Ak mate podobne problemy ako ja a poznate lekara, ktory by vam pomohol i bez toho, byt 24/7 na liekoch a nastledne sa stat emocnym zombiem, budem vdacny za kazdu radu / odporucanie.