Cytologia - extremna bolest - ziadne vysetrenie

Príspevok v téme: Cytologia - extremna bolest - ziadne vysetrenie
Anonymka1234

Ahojte baby, zeny...dlho som sa odhodlavala sem napisat ohladom mojho problemu, ale ked som videla a pocula, ze skoro nik s tym nema taky problem ako ja, nedalo mi to nenapisat, nakolko som uz zufala :-(
Mam uz po 25ke, ale stale som neabsolvovala cytologicke vysetrenie, ano viem mala by som, ved rada by som, preto sem pisem.
Skusala som, bohuzial neuspesne, pretoze staci, ze len zacne a mna to boli ako by ma na noze brali a to doslova...boli to ako keby mi tam isla z nozikom z obrovskou cepelou a ja mam pocit ako by mi nesla robit cytologiu, ale rovno obriezku...a tym to vzdy vsetko skonci...strasne sa za to hanbim a zaroven ma to stve...
Preto sa pytam, ma niekto rovnaky alebo podobny problem? Ak ano, ako ste ho vyriesili? Ako ho riesit? Co robit, aby sa mi to konecne podarilo absolvovat? Budem Vam velmi vdacna za kazdu radu :-)
Prosim nesudte ma a nemyslite si, ze som citlivka, neviete akymi vsetkymi operaciami som si presla a praveze po nich som si myslela, ze toto zvladnem lavou zadnou...
Este raz Vam dakujem.

Monika1984

skus naozaj zmenu gyn. moj prvy gyn ktory mi robil cytologiu-presne podobne pocity ako opistujes riadna bolest, rezanie, palenie stipanie, ked som odtial vysla krvavy vytok...od vtedy som bola u dalsich 2 gyn. a pohode bez bolesti bez vytoku, resp. mierne zastipanie

moommona

Ahoj, neskúšala si aj nejakého iného gynekológa? Možno ten tvoj to nerobí citlivo. Lebo mne to tiež nie je dvakrát príjemné, ale odber cytológie vôbec necítim. Ani potom nešpiním. Tak možno by to chcelo skúsiť niekoho iného, čo má citlivejší prístup?