Kam ist zit?

Príspevok v téme: Kam ist zit?
igorrr

Ahojte, chcel by som pocut nazor inych nezaujatych ludi na situaciu v ktorej teraz som. Ochvilu snad dokoncim skolu v prahe, kde studujem IT, a sam neviem, co potom. Osobne som si prahu velmi neoblubil a hlavne pocas prvych rokov som ju skor neznasal, mozno aj kvoli tomu, ze sa mi nestudovalo uplne najlahsie, a v podstate som velmi vela casu stravil len ucenim a ziadny iny zivot som nemal. Vzdy som si hovoril, ze po skole odtial pojdem prec, a vobec som v cesku zostat nechcel. Druha vec je, ze na chut velkomesta som tiez velmi neprisiel a radsej mam kludnejsie miesta, prirodu atd. Vlastne som aj v takom prostredi vyrastal, kedze som z vychodneho slovenska, kde by som sa najradsej aj vratil. Vsetci vsak vieme aka situacia je na vychode, a najskor by sa nejaka schopna praca dala zohnat v KE, aj ked sa venujem oblasti v ktorej neviem, ci by som nasiel uplatnenie aj v KE. Rozmyslal som ale nad BA, osobne by som radsej bol na slovensku. Neviem vsak ake su zivotne podmienky v BA, co sa tyka nakladov v porovnani s prahou. Ale zas zarobit o 200e viac a nebyt tam stastny je k nicomu. Na druhu stranu v prahe mam brata, s ktorym mame super vztah, no ten je tam spokojny a ten tam zostane zit, kedze ma uz odtial aj priatelku, byvanie atd., takisto tam mam aj niekolko celkom dobrych kamaratov. Do BA by som isiel zas do uplne noveho prostredia, tam mam sice tiez par kamaratov, a aj kamarata z detstva, ktory mi je ako dalsi brat. Problem je, ze v tomto momente ani sam neviem co chcem. Viete mi niekto povedat nazor na tuto vec? Popripade mate skusenosti so zivotom v tychto mestach?

Kalgan1

Skuste si pozriet volebnu mapu. BA nevoli Fica a zlodejov zo Smeru a takysto kleptomanov a ozranov SNS a podobne kreatury. Fico tu vladne 12 rokov, je z Topolcian a vela vysokych funkcionárov v SMERe je z vychodu a stredu. Ako keby obycajny obcan BA mohol za to, ze nie je infrastruktura. Ja som tiez videl svojich rodinnych prislusnikov zomrierat v otrasnych nemocniciach, videl som ako je na **** nase sudnictvo a policia a XY dalsich blbosti. Dokym ludia na celom Slovensku budu volit k*****v, tak sa tu vobec nic nikdy nezmeni Bratislava Nebratislava.

realistamiro

Inak ja by som tiez volil pracu IT technika v zahranici. Rakusko Nemecko, Svajc atd.. Mozes tam zarobit krasne peniaze. Co je to uz v dnesnej dobe 1000 eur ktore dostanes v BA? nic... Polovicu tam das na najom ked nie viac

realistamiro

Inak ja by som tiez volil pracu IT technika v zahranici. Rakusko Nemecko, Svajc atd.. Mozes tam zarobit krasne peniaze. Co je to uz v dnesnej dobe 1000 eur ktore dostanes v BA? nic... Polovicu tam das na najom ked nie viac

Asff

Zakomplexovany bratislavak sa ozval. Slovensko nie je len bratislava to je po prve, po druhe to, ze v bratislave su pracovne prilezitosti s lepsimi podmienkami, za to mozu henti hore, ktorych si ludia zvolili, vsetko len zapad a na vychod sa serie. Myslis, ze ti ludia by neboli radsej doma na vychode? Ale, co ked si tam robotu nenajde a ak ano, tak pracuju za almuzny? Uvedom sa trochu.

ChalanBA1

boze ako tu zas nadavate na Bratislavu a po skonceni vs tu vsetci ostávate zaberate nam tu pracovne miesta a este tu chodi cely vychod studovat... sa zamyslite co rozprávate ved kde by ste boli keby nemate nase hlavne mesto mohli by ste len snivat o platoch ktore dostavate

ChalanBA1

boze ako tu zas nadavate na Bratislavu a po skonceni vs tu vsetci ostávate zaberate nam tu pracovne miesta a este tu chodi cely vychod studovat... sa zamyslite co rozprávate ved kde by ste boli keby nemate nase hlavne mesto mohli by ste len snivat o platoch ktore dostavate

igorrr

Dakujem vsetkym za odpovede. Je sice pravda, ze IT uz teraz funguje takmer vsade, no tie "odbornejsie" veci uz velmi nie. Takze v ramci slovenska to vidim asi najskor len KE a BA. Praha je pekne mesto, plne moznosti, da sa tam robit strasne vela veci, ale ked pridem na slovensko citim sa hned ovela lepsie :D Znie to asi divne, ale asi som si vytvoril nejaku averziu alebo neviem. Kazopadne nevylucujem ani tu, no. Bude asi najrozumnejsie najst si nejake prace, skusit to vsetko obehat, a kde bude najlepsia ponuka to vziat.

Matyo

Pokiaľ si vyštudoval náročnú VŠ, tak by si sa mal snažiť presadiť vo svojom odbore a stať sa v ňom odborníkom, teda moja rada znie: choď tam, kde ti ponúknu prácu, ktorú chceš vykonávať! Neviaž sa príliš na kamarátov z minulosti, pracovný život je už iný ako ten študentský, nebude toľko času na stretávky a pod., ak si slušný človek, tak si známosti a kamarátov nájdeš všade...