Záchranári

Príspevok v téme: Záchranári
Marrina

Dobrý deň, mohli by ste mi napísať vaše skúsenosti ohľadom štúdia záchranárstva? Ak študujete, vyštudovali ste, čo bolo pre Vás náročné, ako prebiehala prax... Ďalej, ak si to prečíta nejaký záchranár, čo Vás na Vašej práci baví, čo naopak nemáte radi? A ešte by ma zaujímali laické skúsenosti so zdravotnými záchranármi, ak ste boli v situácii, že ste Vy alebo niekto blízky potrebovali pomoc. Ďakujem

Noznice

Dobre si treba zvazit, ci clovek na takuto skolu ma. Psychicky, ale aj fyzicky.
Vela ludi az na skole zisti, ze zachranarstvo nie je o tom, vozit sa v zachranke a podavat heroicke vykony ako z filmov. Zachranarstvo je o tom, ze niekolkokrat ides na vyjazd, ktory nie je tak urgentny, hlavne bezdomovci, nadavaju ti a opluju ta, ked im chces pomoct, castokrat si v nebezpeci sam, ...
Jednoducho film a realita su diametralne odlisne. Ale ak to chces, vyber si konkretnu skolu, chod sa pozriet na dod a tam sa najlepsie dozvies.

Kaerstyn

Ja som mala so záchranármi dobré skúsenosti, boli milí a správali sa profesionálne. Myslím, že záchranári sú spoločnosťou aj finančne nedocenení. Ich práca he náročná.

ahjajjaj

záchranári sa zvykli sťažovať na to, ak ich volali k ožranom, alebo k Cigánom. Vtedy bývajú aj fyzicky ohrození.